Rozpoczęcie rekrutacji na XIII i XIV edycję podyplomowych studiów z zakresu Ekonomii i Prawa Gospodarczego
Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja na XIII i XIV edycję podyplomowych studiów z zakresu Ekonomii i prawa gospodarczego.
Data szkolenia: | 20 września 2010 - 14 czerwca 2011 poniedziałek - wtorek |
---|---|
Miejsce szkolenia: | Warszawa SGH |
Grupa docelowa: | Sędziowie i prokuratorzy |
Ekonomia i prawo gospodarcze
Program studiów podyplomowych realizuje koncepcję interdyscyplinarnego kształcenia sędziów i prokuratorów gospodarczych w zakresie europejskiego prawa gospodarczego i jego związków z prawem krajowym. Przedmiotem szczególnej analizy będą dyrektywy w zakresie prawa gospodarczego w odniesieniu do prawa krajowego. W trakcie studiów omówione zostanie w szczególności prawo danin publicznych, prawo konkurencji, prawo rynku kapitałowego, prawo spółek, postępowanie w sprawach gospodarczych, podstawy mikro i makroekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości. Dla sędziów orzekających w sprawach karnych i prokuratorów w programie uwzględniony zostanie blok dotyczący przestępczości gospodarczej uwzględniającej ich podłoże ekonomiczne.
Efekty kształcenia
- znajomość przepisów prawa gospodarczego krajowego i unijnego;
- umiejętność identyfikacji kolizji pomiędzy prawem krajowym a unijnym;
- umiejętność wyboru właściwego instrumentu wspólnotowego: wykładnia prowspólnotowa i pytanie prejudycjalne;
- rozumienie kategorii i pojęć ekonomicznych, umiejętność samodzielnej interpretacji procesów i zjawisk ekonomicznych, rozumienie podstawowych narzędzi ekonomicznych i zależności między różnymi procesami i zjawiskami ekonomicznymi;
- umiejętność posługiwania się podstawowymi kategoriami gospodarki rynkowej i stosowania podstawowych narzędzi ekonomicznych, umiejętność dokonywania charakterystyki konkretnych zagadnień gospodarczych oraz oceny racjonalności decyzji podmiotów gospodarczych;
- praktyczne umiejętności stosowania wiedzy o rachunkowości i księgowaniu do analizy dokumentacji finansowej i do oceny trafności opinii biegłych ekonomistów o sytuacji ekonomicznej i finansowej badanych przedsiębiorców. Umiejętności oceny prawidłowości wykorzystywania wiedzy rachunkowej w decyzjach strategicznych i operacyjnych przedsiębiorstw.
Program ten będzie realizowany w formie studiów podyplomowych, gdyż wymaga tego konieczność zapewnienia wysokiego poziomu wiedzy specjalistycznej i ciągłości szkolenia oraz celowość współpracy z najlepszymi ośrodkami akademickimi przy konstruowaniu programów edukacji ekonomicznej dla prawników praktyków. Ta forma pozwala też na optymalizację ewaluacji systemu szkolenia i sprawdzania poziomu kompetencji ekonomicznych poprzez właściwe dla systemu szkolenia akademickiego metody pomiaru uzyskanej wiedzy.
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się podczas zjazdów organizowanych w poniedziałki i wtorki co miesiąc. Program obejmuje 160 godzin dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów i warsztatów. Zajęcia zostaną przeprowadzone podczas 10 zjazdów po 16 godzin zajęć dydaktycznych.
Program i harmonogram Studiów—>
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ROZPOCZĘŁA SIĘ REKRUTACJA NA XIII (PROKURATORZY) I XIV (SĘDZIOWIE) EDYCJĘ PODYPLOMOWYCH STUDIÓW Z ZAKRESU EKONOMII I PRAWA GOSPODARCZEGO.
Zgłoszenie chęci uczestnictwa następuje poprzez wypełnienie
W pierwszej kolejności do udziału w Studiach Podyplomowych zostaną zakwalifikowane osoby, które nie brały udziału w żadnym ze szkoleń organizowanych w ramach Projektu „Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości”. Zasady rekrutacji oraz udziału w szkoleniach organizowanych w ramach Projektu „Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości” dostępne są w zakładce Rekrutacja
Program i harmonogram XIII i XIV edycji Studiów
Koordynator szkolenia:
Anna Gostkiewicz
email: [email protected]
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury ul. Bagatela 12 00-585 Warszawa tel.(022) 427 93 35 fax:(022) 622 07 55