Menu top

Wydarzenia

Studenci Stowarzyszenia ELSA z Lipska z wizytą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 22 marca 2019 r. w ramach wizyty studyjnej organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła studentów z Lipska. Podczas wizyty Krajową Szkołę  reprezentowały sędzia Agnieszka Mazur, prokurator Anna Filipek-Woźniak oraz asystent sędziego Ewa Dzioba. Studentom  przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły, w szczególności dotyczące naboru na aplikacje: sędziowską i prokuratorską oraz modelu kształcenia aplikantów.

Studenci z Opola w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 14 marca 2019 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę studentów prawa z Uniwersytetu Opolskiego. Na spotkaniu Krajową Szkołę reprezentowali prokurator dr Piotr Kosmaty oraz asystent sędziego Ewa Dzioba. Gościom przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, w szczególności dotyczące naboru na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską oraz modelu kształcenia aplikantów.

IX Prawnicze Targi Praktyk i Pracy z udziałem Krajowej Szkoły

W dniu 12 marca 2019 r. w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbyły  się już po raz dziewiąty Prawnicze Targi Praktyk i Pracy zorganizowane m.in. przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów WPiA UW. Wzorem lat ubiegłych uczestniczyła w nich Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Jak co roku nasz punkt informacyjny cieszył się dużym zainteresowaniem studentów i absolwentów wydziałów prawa.

Studenci z Rzeszowa w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 11 marca 2019 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę studentów Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Rzeszów. Krajową Szkołę reprezentowali prokurator dr Piotr Kosmaty oraz asystent sędziego Ewa Dzioba. W spotkaniu uczestniczył Janusz Tomczak - aplikant VIII rocznika aplikacji sędziowskiej, który odpowiadał na pytania studentów zainteresowanych aplikacjami prowadzonymi w Krajowej Szkole.

Inauguracja X rocznika aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej

217 aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury złożyło ślubowanie w dniu 4 marca 2019 r. w auli Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego podczas uroczystości inauguracji X rocznika aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak, Zastępca Prokuratora Krajowego Agata Gałuszka-Górska oraz prezesi sądów apelacyjnych i prokuratorzy regionalni.

Uroczystość powołania asesorów sądowych

Sześćdziesięciu absolwentom Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w dniu 26 lutego 2019 r. akty mianowania do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego. Nowo powołani asesorzy złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. 

W uroczystości uczestniczyła Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska.

Do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego mianowani zostali:

Studenci Stowarzyszenia ELSA Kraków w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W dniu 26 lutego 2019 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła studentów uczelni krakowskich zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Kraków. Krajową Szkołę  podczas wizyty  reprezentowały sędzia Agnieszka Mazur, prokurator Anna Filipek-Woźniak oraz asystent sędziego Ewa Dzioba. Studentom  przedstawiono zasady organizacji i funkcjonowania Krajowej Szkoły, w szczególności dotyczące  naboru na aplikacje: sędziowską i prokuratorską oraz modelu kształcenia aplikantów.

Nominacje asesorskie dla 67 absolwentów Krajowej Szkoły

W dniu 25 lutego 2019 r. w siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na stanowiska asesorskie. Nominacje wręczył Zastępca Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych Przemysław Funiok.

Krajową Szkołę podczas uroczystości reprezentował Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Ryszard Tłuczkiewicz.

Decyzjami Prokuratora Generalnego z dniem 25 lutego 2019 roku zostali powołani na stanowiska asesorskie:

Zastępcy Dyrektora Krajowej Szkoły na konferencji z dziekanami wydziałów prawa

Zastępcy Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Adam Sęk i Ryszard Tłuczkiewicz uczestniczyli w odbywającej się w dniach 19-20 lutego 2019 roku w Popowie k. Warszawy konferencji Ministra Sprawiedliwości z dziekanami wydziałów prawa szkół wyższych i przedstawicielami samorządów prawniczych.

Nominacje asesorskie dla 66 absolwentów Krajowej Szkoły

W dniu 12 lutego 2019 r. w siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na stanowiska asesorskie. Nominacje wręczył Zastępca Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych Przemysław Funiok.

Krajową Szkołę podczas uroczystości reprezentował Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Ryszard Tłuczkiewicz.

Decyzjami Prokuratora Generalnego z dniem 12 lutego 2019 roku zostali powołani na stanowiska asesorskie:

Strony