Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie e-learningowe „Standardy Rady Europy w zakresie prawa antydyskryminacyjnego”

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury współorganizuje szkolenie e-learningowe dla polskich sędziów i prokuratorów dotyczące standardów Rady Europy w zakresie prawa antydyskryminacyjnego. Powyższe szkolenie organizowane jest w ramach Europejskiego Programu Edukacji w zakresie Praw Człowieka dla Prawników (Program HELP).
Szkolenie potrwa 12 tygodni i rozpocznie się jednodniowym spotkaniem inauguracyjnym, które odbędzie się w dniu 4 grudnia 2013 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Program szkolenia będzie obejmował pełne spektrum zagadnień związanych z problematyką prawa antydyskryminacyjnego, m.in.: wprowadzenie do Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności – koncepcje i zasady; zastosowanie Konwencji na poziomie krajowym; międzynarodowe prawo antydyskryminacyjne; zastosowanie postanowień artykułu 14; protokół 12 i jego zastosowanie; dyskryminacja z przyczyn rasy, pochodzenia etnicznego i narodowości.

Szkolenie będzie składało się z czterech modułów:


I. Ogólne wprowadzenie (elementy dyskryminacji, znamiona, dowody w sprawach o dyskryminację).
II. Dyskryminacja ze względu na rasę, narodowość, pochodzenie etniczne.
III. Dyskryminacja ze względu na orientację seksualną/płeć (osoby transseksualne, brak dochodzenia w przypadku przemocy domowej, adopcja dzieci przez osoby LGBT).
IV. Dyskryminacja osób niepełnosprawnych (w tym osób chorych psychicznie oraz osób chorych na HIV).
Z uwagi na tematykę w szkoleniu mogą wziąć udział sędziowie orzekający we wszystkich rodzajach spraw. Uczestnicy zakwalifikowani do udziału w szkoleniu mają obowiązek zarejestrowania się na platformie e-learningowej do dnia 3 grudnia 2013 r. Wszelkie informacje dotyczące rejestracji zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom pocztą elektroniczną. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenia wystawione przez KSSiP i Radę Europy.
Nabór odbywa się za pośrednictwem apelacji (sygnatura M9/AG/13).
Osobą odpowiedzialną za organizację powyższego szkolenia jest p. Anna Natorska-Michrowska (tel. 81 440 87 26, e -mail: [email protected]).

Data publikacji: 
2013-11-09 17:23
Data wytworzenia: 
2013-11-09 17:22
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński