Szkolenie dla zawodowych kuratorów sądowych z zakresu mediacji i przeciwdziałania przemocy domowej U1/H/15 (apelacja rzeszowska).
Jarosław Polanowski - prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, ekspert i współpracownik Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz licznych organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką przemocy w rodzinie, konsultant projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, pracownik punktów informacyjno – konsultacyjnych dla ofiar przemocy w rodzinie, od wielu lat prowadzący działalność dydaktyczno – szkoleniową wykładowca Ośrodka Twórczej Interwencji w Krakowie, prawnik Pro Bono 2013, kawaler „białej wstążki – mężczyzna pomagający kobietom – ofiarom przemocy w rodzinie, w kategorii Wymiar Sprawiedliwości 2013 przyznanej przez organizację „porozumienie bez barier” Jolanty Kwaśniewskiej i Centrum Praw Kobiet.
Marek Dąbrowski - asystent w Katedrze Negocjacji i Mediacji na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Kieruje projektami badawczymi poświęconymi problematyce mediacji w sprawach cywilnych. Ukończył studia podyplomowe w zakresie mediacji i negocjacji prawniczych. Jest mediatorem w sprawach cywilnych i pracowniczych oraz członkiem zespołu badawczego Centrum Badań ADR „Prawo i Gospodarka”. Jest również kierownikiem Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji (CAM). Prowadzi zajęcia uniwersyteckie oraz szkolenia z zakresu mediacji i pozostałych metod ADR. Jest także uczestnikiem licznych konferencji naukowych oraz autorem publikacji poświęconych mediacji.
- Przemoc domowa - geneza, diagnostyka i przeciwdzialanie zjawisku.
- Pojęcie, geneza i rodzaje mediacji.
- Prawne aspekty mediacji. Praktyczne wskazówki dotyczące informowania o instytucji mediacji.
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”.
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.plnależy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją:http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa - Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.
- Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)
- Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem:[email protected]