Czas pracy - wybrane zagadnienia - 31 sierpnia - 2 września 2015 r. - OS w Dębem - C9/15
Data szkolenia: 31 sierpnia - 2 września 2015 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w sprawach z zakresu prawa pracy w sądach wszystkich szczebli, asystenci sędziego, prokuratorzy prowadzący postępowanie na odcinku cywilnym.
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy
Magdalena Rycak Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych. Radca prawny specjalizujący się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Od 2010 r. prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Od 2009 r. kierownik studiów podyplomowych prawa pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace w Uczelni Łazarskiego. Zastępca sędziego Trybunału Administracyjnego przy Radzie Europy. Od lat współpracuje m.in. z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych, Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie, Serwisem Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Wydawnictwem Wolters Kluwer oraz kilkunastoma firmami szkoleniowymi. Od 2000 r. prowadzi szkolenia i pisze opinie prawne m.in. z zakresu czasu pracy, czasu pracy kierowców, czasu pracy w służbie zdrowia, ochrony danych osobowych, czy podróży służbowych. Występowała jako ekspert Forum Związków Zawodowych w ramach prac Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Autorka licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych, w tym monografii „Wymiar i rozkład czasu pracy” oraz komentarza do ustawy o czasie pracy kierowców.
Piotr Prusinowski Sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, doktor, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Orzeka w sprawach z zakresu prawa pracy. Wieloletni wykładowca studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej czasu pracy, podstaw prawnych zatrudnienia.
Tematyka szkolenia
- Czas pracy kierowców – problemy praktyczne.
- Czas pracy w godzinach nadliczbowych. Stosowanie przepisów dotyczących przedłużonego okresu rozliczeniowego, rozliczania pracy w godzinach nadliczbowych w przedłużonym okresie rozliczeniowym, konsekwencje ustania stosunku pracy w trakcie okresu rozliczeniowego.
- Czas pracy w podróży służbowej. Zasady rozliczania podróży służbowych.
- Aktualne orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Najwyższego dotyczące czasu pracy.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
sędzia Anna Cybulska
tel. 81 458 37 57
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
specjalista Małgorzata Staniak
tel. (81) 440 87 39
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialna organizacyjnie za dane szkolenie.