Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Studium Podyplomowe dla sędziów orzekających w sprawach upadłościowych ”Ekonomia, finanse i zarządzanie w postępowaniu upadłościowym”

Data publikacji: 2 czerwca 2008 02:00

Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie organizuje Studium Podyplomowe dla Sędziów orzekających w sprawach upadłościowych pn. ”Ekonomia, finanse i zarządzanie w postępowaniu upadłościowym”. Studium skierowane jest do sędziów sądów powszechnych wszystkich szczebli orzekających w sprawach upadłościowych.

Studium odbywać się będą równocześnie w dwóch edycjach i przewidziane jest łącznie dla 100 słuchaczy (po 50 słuchaczy w każdej edycji).

Inauguracja pierwszej i drugiej edycji Studium (zjazd I) zaplanowana jest na 19 i 20 czerwca 2008 r. i odbędzie się w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w budynku „C” w Auli I Al. Niepodległości 128 (róg ul. Madalińskiego i Al. Niepodległości).

Zajęcia w ramach Studium odbywać się będą w okresie od czerwca 2008 r. do czerwca 2009 r. (z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu 2008 r.) jeden raz w miesiącu dla każdej z edycji w dniach: poniedziałek i wtorek w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Inauguracja Studium odbędzie się łącznie dla wszystkich słuchaczy we wskazanym powyżej terminie.

Warunkiem ukończenia Studium jest zaliczenie egzaminów pisemnych z prawa upadłościowego oraz z ekonomii. Wykładowcami w ramach Studium będą pracownicy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, Sędziowie Sądu Najwyższego oraz sędziowie sądów powszechnych orzekający w sprawach upadłościowych, a także specjaliści w dziedzinie prawa gospodarczego, upadłościowego i ekonomii z krajowych ośrodków akademickich.

Program Studium obejmować będzie zagadnienia prawne niezbędne dla sprawowania prawidłowego i rzetelnego nadzoru nad postępowaniem upadłościowym, które w kształceniu sędziów są pomijane lub traktowane marginalnie, jak również zagadnienia z rachunkowości i finansów, a także zagadnienia prawa administracyjnego, podatkowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Programem Studium objęte zostaną również zagadnienia prawa upadłościowego, które wywołują wątpliwości i prowadzą do rozbieżności w praktyce orzeczniczej.

Zajęcia w ramach Studium będą prowadzone w formie wykładów oraz w formie warsztatów (studium przypadków). Prezentacja i rozwiązywanie kazusów wcześniej przygotowanych przez sędziów orzekających w sprawach upadłościowych i ekonomistów odbywać się będzie na zasadzie dyskusji z uczestnikami, którą poprowadzą w formie panelu dyskusyjnego wykładowcy – autorzy kazusów.

Uczestnicy Studium otrzymają dyplom jego ukończenia wystawiony przez Szkołę Główna Handlową w Warszawie. Udział sędziów w Studium będzie finansowany przez Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury przy założeniu, że koszt własny każdego uczestnika wynosić będzie 500 zł, co stanowi około 15% ogólnego kosztu uczestnictwa jednej osoby. Wpłata powyższej kwoty przez każdego z kandydatów jest warunkiem zakwalifikowania do udziału w Studium. Osoby zgłoszone przez Prezesów Sądów Apelacyjnych i zakwalifikowane do udziału w Studium przez Krajowe Centrum Szkolenia winny złożyć w terminie do dnia 18 czerwca 2008 r. wymagane poniżej wymienione dokumenty bezpośrednio do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie:

  • wypełnione przez każdą ze zgłoszonych osób podanie (wzór w załączeniu)
  • wypełniony przez każdą ze zgłoszonych osób kwestionariusz osobowy (wzór w załączeniu)
  • wypełnione przez każdą ze zgłoszonych osób oświadczenie (wzór w załączeniu)
  • dwie fotografie
  • odpis dyplomu ukończenia studiów
  • kopię dowodu wpłaty kwoty 500 zł dokonanej przez uczestnika na konto SGH podane w piśmie skierowanym do Prezesów Sądów Apelacyjnych.

Informacja o terminach i miejscu kolejnych zjazdów (od II do XI) zostanie zamieszczona na stronie internetowej Krajowego Centrum Szkolenia do końca czerwca 2008 r.

Dodatkowe informacje dotyczące organizacji Studium można uzyskać w Krajowym Centrum Szkolenia u Pani Magdaleny Kaczorek pod numerem tel. 022 892-92-55 wew.12

oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie u Pani Jolanty Nikścin pod numerem tel. 022 564-93-83.

Program Studium dostępny jest TUTAJ

Data publikacji: 
2013-08-08 14:36
Data wytworzenia: 
2013-08-08 14:36
Ostatnia zmiana: 
2013-08-08 12:30