Trzecia edycja Podyplomowego Studium Prawa Cywilnego dla sędziów sądów powszechnych
Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury we współpracy z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie organizuje trzecią edycję Podyplomowego Studium Prawa Cywilnego dla sędziów sądów powszechnych.
Studium będzie obejmowało 160 godzin zajęć, które będą się odbywały w piątki i soboty w ramach jednego zjazdu w miesiącu w okresie od czerwca 2008 r. do czerwca 2009 r. w siedzibie Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uczestnicy Studium mogą otrzymać świadectwo jego ukończenia, wystawione przez Instytut Nauk Prawnych PAN. Warunkiem uzyskania świadectwa – poza uczestnictwem w zajęciach – jest pozytywne zaliczenie kolokwium ustnego. Osoby, które nie zdecydują się na przystąpienie do kolokwium otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w studium. Jego warunkiem jest spełnienie wymogów zawartych w regulaminie Podyplomowego Studium Prawa Cywilnego.
Rozpoczęcie Studium zostało zaplanowane na dzień 27 czerwca 2008 r. uroczystą inauguracją w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 (I p.) w Warszawie o g. 10.00. Kolokwium natomiast zaplanowane zostało na dzień 29 maja 2009 r., zaś uroczyste zakończenie Studium – na dzień 20 czerwca 2009 r.
Udział sędziów w Podyplomowym Studium będzie w znacznej części finansowany przez Krajowe Centrum przy założeniu, że koszt własny każdego uczestnika wynosić będzie 500 zł. Potwierdzenie dowodu wpłaty uczestnika jest warunkiem wpisu na listę uczestników.
Prosimy o przekazanie listy sędziów bezpośrednio do Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (ul. Nowy Świat 72, 00–330 Warszawa – sekretariat Dyrektora INP PAN pok. 226). Do listy sędziów skierowanych do udziału w Studium należy dołączyć:
- wypełnione przez uczestników karty uczestnictwa oraz
- kopię dowodu wpłaty kwoty 500 zł. dokonanej przez uczestnika na konto Instytutu Nauk Prawnych PAN (numer konta: BPH S.A. o/W-wa 62 1060 0076 0000 3210 0014 9226 z dopiskiem: Podyplomowe Studium Prawa Cywilnego (III edycja).
Kopię listy sędziów skierowanych do udziału w Studium prosimy przekazać do Krajowego Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury na adres ul. Bednarska 7, 00–310 Warszawa.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że skierowanie sędziów do udziału w Studium winno wiązać się z pokryciem przez Sąd kosztów podróży służbowych, diet i kosztów noclegów zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. 1993 nr 103, poz. 472) oraz obowiązkami pracodawcy związanymi z doskonaleniem zawodowym pracowników.
Program zajęć Studium znajduje się poniżej.