Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie dla sędziów po objęciu pierwszego stanowiska sędziowskiego orzekających w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych, C1/A/15 - Zjazd III, 21-25 września 2015 r. Dębe

Edycja C1/A/15 - Zjazd III
Data szkolenia: 21-25 września 2015 r.

Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem, 05-140 Serock
Grupa docelowa: sędziowie po objęciu pierwszego stanowiska sędziowskiego orzekający w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych.

WYKŁADOWCY:

Andrzej Daczyński - wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, były wizytator do spraw gospodarczych i egzekucyjnych, autor publikacji: „ Koszty postępowań sądowych”
i „Koszty postępowania cywilnego”, wieloletni, uznany wykładowca z zakresu procedury cywilnej dla sędziów, aplikantów, adwokatów, radców prawnych i komorników.
Paweł Nowak -  doktor habilitowany, Kierownik Katedry Teorii i Zastosowań Tekstu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, autor i współautor szeregu publikacji, w tym: ,,Manipulacja w języku” (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2004), ,,O sztuce publicznego występowania i komunikacji społecznej’’ (Wydawnictwo Wszechnicy Polskiej i EFS, Warszawa 2007), ceniony i doświadczony wykładowca oraz trener w zakresie teorii komunikacji masowej
i interpersonalnej, komunikacji językowej w mass mediach, retoryki oraz pragmatyki językowej;
Marcin Uliasz -  sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, doktor, autor „Komentarza do kodeksu postępowania cywilnego” oraz wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.
Przemysław Feliga - doktor nauk prawnych,  LL.M. Universität Regensburg, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, autor ponad czterdziestu opracowań naukowych (artykułów, glos), w tym monografii, pt. „Stanowisko prawne syndyka w procesie dotyczącym masy upadłości” Wydawnictwo CH Beck (seria „Monografie prawnicze”).

TEMATYKA SZCZEGÓŁOWA:

1. Zasada kontradyktoryjności i dyspozycyjności w postępowaniu cywilnym (aspekty praktyczne).

2. Praktyczne aspekty współpracy sądowej w obrocie międzynarodowym w sprawach cywilnych (ustalenie treści prawa obcego). Wpływ orzecznictwa TK na orzecznictwo sądowe.

3. Europejskie postępowanie nakazowe – metodyka postępowania.

4. Wstępne czynności przed sądem oraz przygotowanie do rozprawy (czynności przewodniczącego i sądu związane z oceną charakteru sprawy cywilnej oraz trybu postępowania, repertoria i urządzenia biurowe)

5. Ocena wiarygodności osobowych źródeł dowodowych w aspekcie psychologicznym.

6. Postępowanie dowodowe, formułowanie tez dowodowych, współpraca z biegłym.

Koordynacja z ramienia KSSiP:

 merytorycznie:
sędzia Anna Cybulska
tel. 81 440 87 19
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
inspektor Katarzyna Ścibak
tel.  81 440 87 33
e-mail: [email protected].p

 

 

Data publikacji: 
2015-07-27 08:47
Data wytworzenia: 
2015-07-24 13:55
Autor treści: 
Katarzyna
Ścibak
Ostatnia zmiana: 
2015-07-27 08:47
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc