Ochrona prawna osób sygnalizujących nieprawidłowości zachodzące w środowisku pracy, godzące w interes społeczny. Status prawny tzw. sygnalisty (whistleblowera) w prawie międzynarodowym, regulacjach prawnych innych krajów oraz w prawie polskim.-C 16/15
Data szkolenia: 25 listopada 2015 r.
Miejsce szkolenia: Sąd Okręgowy w Warszawie
Grupa docelowa: dla sędziów, referendarzy, asystentów wydziałów pracy i ubezpieczeń społecznych
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowca
Anna Wojciechowska-Nowak Prawniczka, zajmuje się problematyką przejrzystości życia publicznego, w szczególności tzw. whistleblowingu oraz ochrony prawnej sygnalistów w Polsce. Trenerka, autorka analiz prawnych i publikacji, pomysłodawczyni badań nad prawnymi i społecznymi aspektami sytuacji sygnalistów w Polsce
Tematyka szkolenia
Ochrona prawna osób sygnalizujących nieprawidłowości zachodzących w środowisku pracy, godzących w interes społeczny. Status prawny tzw. sygnalisty (whistleblowera) w prawie międzynarodowym, regulacjach prawnych innych krajów oraz w prawie polskim.
1. Wprowadzenie do tematyki związanej z ochroną prawną osób sygnalizujących nieprawidłowości zachodzących w środowisku pracy.
2.Ochrona sygnalistów w regulacjach innych krajów - podstawowe instytucje ochrony.
3. Skuteczność ochrony prawnej sygnalisty w świetle praktyki orzeczniczej polskich sądów pracy.
4. Społeczne uwarunkowania sygnalizowania nieprawidłowości godzących w interes publiczny.
5. Status sygnalisty w prawie międzynarodowym.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
sędzia dr Janusz Konecki
tel. 81 458 37 58
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
starszy inspektor Ewelina Bożyk-Dyszczak
tel. (81) 458 37 53
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.