Udział prokuratora i przysługujące mu środki prawne w postępowaniach z zakresu prawa cywilnego - 16 listopada 2015 r. - PO Szczecin - K7/I/15
Miejsce szkolenia: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie ul. Stoisława 6, 70-952 Szczecin
Grupa docelowa: prokuratorzy i asesorzy prokuratury
Wykładowcy
Małgorzata Stanek sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Zastępca Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego, doświadczony wykładowca z zakresu procedury cywilnej, międzynarodowego postępowania cywilnego oraz prawa materialnego podczas szkoleń dla sędziów, radców prawnych oraz aplikantów zawodów prawniczych.
Henryk Stawicki prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, wykładowca KSSiP.
Tematyka szkolenia
Udział prokuratora i przysługujące mu środki prawne w postępowaniach z zakresu prawa cywilnego
- Nieważność bezwzględna czynności prawnych, z powodu ich sprzecznościz prawem oraz z zasadami współżycia społecznego i pozornościz uwzględnieniem zagadnień dotyczących umowy sprzedaży i kredytu. Obejście prawa, pozorność czynności prawnej. Przedmiot konwersji nieważnej czynności prawnej. Wpływ wady prawnej na ważność umowy. Wadliwość czynności prawnych dotycząca: wzruszalności (art. 84–88 k.c.), bezskuteczności zawieszonej (art. 18 § 1 k.c., art. 103 § 1 k.c., art. 520 k.c.) i bezskuteczności względnej (art. 59 k.c., 527 k.c., 916 k.c., 1024 k.c.).
- Zabezpieczenie powództwa.
- Praktyczne aspekty sporządzania projektów pism procesowychw ww. przedmiocie (czynności poprzedzające wniesienie pozwu przez prokuratora, podstawy prawne powództwa prokuratora, żądanie pozwu, wnioski i pisma procesowe, w tym wniosek o zabezpieczenie powództwa).
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
sędzia Marek Manowiec
tel. 81 440 87 20
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
specjalista Małgorzata Staniak
tel. (81) 440 87 39
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.