Zadania sekretariatów prokuratury w związku ze zmianami kodyfikacji karnych, regulaminu urzędowania oraz uregulowań dotyczących biurowości, z uwzględnieniem zadań w zakresie współpracy międzynarodowej w sprawach karnych, apelacja rzeszowska, U13/H/15
Tematyka:
1. Zadania sekretariatu w zakresie współpracy międzynarodowej w sprawach karnych związane z realizacją wniosków o udzielenie pomocy prawnej, przejęciem i przekazaniem ścigania karnego, wystąpieniem z wnioskiem do państwa obcego o wydanie osoby ściganej oraz wydaniem osoby ściganej na wniosek państwa obcego.
2. Biurowość sekretariatu w zakresie ustawowych zadań prokuratora – ewidencja postępowań i spraw – nowe urządzenia ewidencyjne, sposób prowadzenia, ewidencjonowania danych oraz zakreślania spraw jako zakończonych.
3. Biurowość z zakresu administracji prokuratora w kontekście zmian wynikających z wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej i rzeczowego wykazu akt – w tym klasyfikacja spraw według wykazu akt, zasady rejestracji spraw w bezdziennikowym systemie kancelaryjnym, prowadzenie akt i teczek aktowych oraz wprowadzenia instrukcji archiwalnej.
Koordynacja z ramienia KSSiP:
-merytoryczna:
prokurator Beata Klimczyk
tel. 81 440 87 34
e-mail: [email protected]
-organizacyjna:
główny specjalista dr Monika Sędłak
tel. 81 440 87 22
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
1. Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”.
· W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.
· Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
· Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
· W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
· W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.