Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Prawo restrukturyzacyjne. C 24/A/15 Dębe 7 - 9 grudnia 2015r.

Data szkolenia: 7 - 9 grudnia 2015 r.
Miejsce szkolenia: KSSiP, Ośrodek Szkoleniowy w Dębem
Grupa docelowa: dla sędziów wydziałów upadłościowych

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Anna Hrycaj - Sędzia, doktor habilitowany nauk prawnych, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz aplikacji adwokackiej, radcowskiej i komorniczej. Od 2001r. do 2013r. orzekała w Wydziale XI ds. Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego Poznań Stare-Miasto. Obecnie orzeka w XXVI Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie.  W latach 2010 – 2011 członek państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości dla osób, które ubiegają się o licencję syndyka. W 2012 r. ekspert Komisji Europejskiej do spraw nowelizacji europejskiego prawa upadłościowego. Od 2013 r. Przewodnicząca Zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości do przygotowania projektu ustawy – Prawo restrukturyzacyjne oraz nowelizacji prawa upadłościowego. Współautorka projektu ustawy – Prawo restrukturyzacyjne i przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości na etapie prac legislacyjnych w Sejmie i Senacie.

Paweł Janda - Sędzia Trybunału Stanu, doktor nauk prawnych (obronił pracę doktorską w Katedrze Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Handlowego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie), kierownik sekcji ds. upadłościowych i naprawczych Sądu Rejonowego w Rzeszowie, od kilkunastu lat orzeka jako sędzia komisarz w postępowaniach upadłościowych. Autor kilkunastu publikacji naukowych w tym monografii i komentarzy. Adiunkt na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Bartosz Groele - Doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego (ukończone studia doktoranckie). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Autor publikacji z zakresu prawa upadłościowego oraz prelegent na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Delegat Polski w pracach Grupy Roboczej V UNCITRAL (Insolwency Law) przy ONZ. Konsultant organizacji międzynarodowych przy opracowywaniu raportów dot. polskiego prawa upadłościowego i naprawczego. Ekspert w ramach zespołu Ministra Sprawiedliwości do spraw nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego. Uczestniczył również w charakterze eksperta w pracach legislacyjnych nad ustawą Prawo Restrukturyzacyjne. Sekretarz Sekcji Prawa Upadłościowego Instytutu Allerhanda. Wice-Prezes Zarządu Instytutu Allerhanda. Współpracownik naukowy Europejskiego Centrum Porównawczego Prawa Gospodarczego i Prawa Spółek (Centrum C-Law.org).

Tematyka szkolenia

Prawo restrukturyzacyjne.

1.Potrzeba, cel i zakres nowej regulacji oraz ogólne założenia poszczególnych postępowań restrukturyzacyjnych.

2. Układ jako zasadniczy „produkt” postępowań restrukturyzacyjnych – zakres objęcia układem, propozycje układowe, głosowanie nad układem, zatwierdzenie, zmiana, uchylenie i wygaśnięcie układu, układ częściowy.

3. Pozycja prawna, prawa i obowiązki wierzyciela w postępowaniu restrukturyzacyjnym oraz prawa i obowiązki organów postępowania restrukturyzacyjnego.

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

   sędzia Paweł Zdanikowski

  tel. 81 440 87 25

   e-mail: [email protected]

 

organizacyjnie:

starszy inspektor Ewelina Bożyk-Dyszczak

tel.  (81) 458 37 53

e-mail: [email protected]

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
    • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
    • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
    • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

5.      W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.

 
 
Data publikacji: 
2015-09-21 11:43
Data wytworzenia: 
2015-09-18 10:37
Autor treści: 
Ewelina
Bożyk-Dyszczak
Ostatnia zmiana: 
2015-09-21 11:43
Autor zmiany: 
RafaŁ
Dzyr