Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


„Wybrane zagadnienia z metodyki pracy kuratora sądowego i rodzinnego kuratora sądowego” U3/A/16, Lublin 14-16 marca 2016 r.

Data szkolenia:          14-16 marca 2016 r.

Miejsce szkolenia:     Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Lublin

Grupa docelowa:       dla kuratorów sądowych z obszaru apelacji białostockiej, lubelskiej, rzeszowskiej, warszawskiej

Forma zajęć:              wykład, seminarium
 

Wykładowcy:

Elżbieta Matyasik - wizytator ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Gliwicach; sędzia z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym.

Alina Prusinowska-Marek - mgr profilaktyki społecznej i resocjalizacji UW, kurator specjalista w III Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej w SR Grodzisku Mazowieckim

Marek Grondas - specjalista terapii uzależnień, kierownik Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia Monar w Łodzi. Autor ok. 40 artykułów i książek z zakresu edukacji obywatelskiej, umiejętności wychowawczych i profilaktyki.

Hanna Michalska - psycholog, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim nauczyciel dyplomowany, mediator rodzinny i sądowy, trener, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Tematyka szkolenia

1. Postępowanie kuratora sądowego z osobami stosującymi dopalacze.

2. Udział kuratora w wykonywaniu orzeczeń  o kontaktach rodzica z małoletnim lub osobą podlegające opiece – aspekty prawne.

3. Udział kuratora w wykonywaniu orzeczeń  o kontaktach rodzica z małoletnim lub osobą podlegające opiece – aspekty psychologiczne.

4. Rola kuratora sądowego  w resocjalizacji osób z zaburzeniami osobowości i chorymi psychicznie.

5. Zapobieganie przemocy w rodzinie.

 

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora:

- merytorycznie:

prokurator dr Elżbieta Rojowska                               

tel. 81 458 37 54
e-mail: [email protected]

-organizacyjnie

inspektor Katarzyna Kowalska

tel. 81 458 37 44
e-mail: [email protected]

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
    • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
    • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
    • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

5.      W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.

 
 

 

Data publikacji: 
2016-01-14 17:43
Data wytworzenia: 
2016-01-14 14:52
Autor treści: 
Katarzyna
Kowalska
Ostatnia zmiana: 
2016-01-14 17:43
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc