Kodeks postępowania cywilnego i Kodeks cywilny po nowelizacji - wybrane zagadnienia - 5 maja 2016 r. - SO Warszawa - C2/J/16
Data szkolenia: 5 maja 2016 r.
Miejsce szkolenia: SO Warszawa
Grupa docelowa: sędziowie i asesorzy sądowi orzekający w wydziałach cywilnych, rodzinnych i nieletnich, gospodarczych, asystenci sędziego i referendarze wykonujący czynności w wydziałach cywilnych oraz prokuratorzy i asesorzy zajmujący się sprawami z zakresu prawa cywilnego z obszaru apelacji warszawskiej
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowca
Piotr Rylski - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości; członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego; radca prawny.
Tematyka szkolenia
Kodeks postępowania cywilnego i Kodeks cywilny po nowelizacji - wybrane zagadnienia.
- Ustne i pisemne motywy orzeczeń - sposoby sporządzania, doręczenia.
- Elektroniczne wnoszenie (składanie) i doręczanie pism procesowych.
- Elektroniczne postępowanie upominawcze po zmianach i sposób postępowania w razie braku podstaw do wydania nakazu zapłaty.
- Definicja dokumentu, badanie prawdziwości dokumentu.
- Nowa forma czynności prawnych.
- Postępowanie mediacyjne.
Program szkolenia
Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.
O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.
Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.
Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.
Zasady rekrutacji:
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
1. Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.
· W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.
· Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
· Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
· W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
· W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.