„Wykonywanie orzeczeń w sprawach karnych w świetle ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.” 16-18 listopada 2016r. DĘBE, K 2/B/16.
Wykładowcy:
Wojciech Sych - dr nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, wykładowca KSSiP.
Paweł Nasiłowski - generał Służby Więziennej, pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. wdrożenia Systemu Dozoru Elektronicznego Dyrektor Biura Dozoru Elektronicznego CZSW, wykładowca KSSiP.
Barbara Wilamowska - prawnik i socjolog, Od 1999 roku wykonuje zawód zawodowego kuratora sądowego w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia. Pierwsza w Małopolsce kurator do spraw penitencjarnych. Od 2007 roku delegowana do Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie pełni funkcje: głównego specjalisty w Wydziale Kurateli Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji oraz Koordynatora Ministra Sprawiedliwości ds. Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Systemu Dozoru Elektronicznego. Sekretarz zespołu legislacyjnego. Przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w Międzynarodowych Strukturach C.E.P. (Stałych Konferencjach ds. Probacji). Wykładowca Studium Profilaktyki Społecznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Współzałożycielka i Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja zajmującego się wykonaniem orzeczeń karnych. Członek Federacji Młodzieży Walczącej. Odznaczona Medalem „Niezłomnym w Słowie”. Koordynator Ministra Sprawiedliwości do spraw realizacji zadań kuratorów sądowych w SDE.
Sławomir Buczma - sędzia Sądu Rejonowego w Brodnicy delegowany do Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej w Brukseli, specjalista z zakresu europejskiego prawa karnego, autor kilkunastu publikacji na ten temat. Wiceprzewodniczący Europejskiego Komitetu ds. Problematyki Przestępczości (CDPC) Rady Europy. Doktorant na Uniwersytecie Warszawskim.
Temat szkolenia:
„Wykonywanie orzeczeń w sprawach karnych w świetle ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.”
Tematyka szczegółowa:
- Nowe zasady wymierzania kar pozbawienia wolności, ograniczenia wolności i grzywny a przebieg postępowania wykonawczego.
- Wybór i kumulacja podstawowych elementów kary ograniczenia wolności.
- Możliwość modyfikacji kar.
- Zmiana zasad stosowania warunkowego zawieszenia kary pozbawienia wolności, nowe rozwiązania ustawowe dotyczące zarządzenia wykonania kary.
- Wykonywanie kary grzywny.
- Egzekwowanie należności sądowych.
- Przepisy intertemporalne w postępowaniu wykonawczym.
- Dozór elektroniczny. Prawne uregulowania systemu dozoru elektronicznego w Polsce.
- System Dozoru Elektronicznego.
- Techniczne aspekty systemu dozoru elektronicznego.
- Istota i problemy praktyczne związane ze stosowaniem dozoru elektronicznego.
- Zagadnienia problemowe orzecznictwa i wykonania orzeczeń w zakresie systemu dozoru elektronicznego.
- Problematyka związana ze stosowaniem zasady wzajemnego uznawania w odniesieniu do kar wolnościowych w państwach członkowskich UE.
- Problematyka związana ze stosowaniem zasady wzajemnego uznawania w odniesieniu do kar oraz środków o charakterze izolacyjnym orzeczonych w krajach członkowskich UE.
Program szkolenia
Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.
O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.
Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.
Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.
Zasady rekrutacji:
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
1. Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.
· W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.
· Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
· Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
· W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
· W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.