Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


„Prawo własności intelektualnej” 24-26 października 2016 r. - DĘBE - C13/B/16, dla apelacji: GDAŃSKIEJ, KATOWICKIEJ, POZNAŃSKIEJ, SZCZECIŃSKIEJ, WARSZAWSKIEJ I WROCŁAWSKIEJ.

WYKŁADOWCY:

Grzegorz Tylec – doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Autor licznych publikacji z zakresu prawa autorskiego.

Łukasz Żelechowski – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (stopień doktora uzyskał w 2009 r. na podstawie rozprawy pt. „Zastaw zwykły i rejestrowy na prawach własności przemysłowej”), rzecznik patentowy, arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Autor wielu publikacji z zakresu prawa własności przemysłowej, dotyczących zwłaszcza prawa znaków towarowych, prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz międzynarodowego i unijnego prawa własności przemysłowej. Stypendysta Instytutu Prawa Własności Intelektualnej i Konkurencji im. Maxa Plancka w Monachium (2007), Visiting professor na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Ottawie (2012, wykłady z międzynarodowego prawa własności przemysłowej). Otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę doktorską pt. „Zastaw zwykły i rejestrowy na prawach własności przemysłowej” w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP (2009).

TEMAT SZKOLENIA:

„Prawo własności intelektualnej”

TEMATYKA SZCZEGÓŁOWA:

  • Umowy  typu  open content w prawie autorskim (dotyczy m. in. licencji creative commons i open source). Zakres znaczeniowy pojęcia plagiat i autoplagiat. Dozwolony użytek utworów w orzeczeniach sądowych. Czy sędzia może popełnić plagiat?
  • Zakres znaczeniowy pojęcia plagiat i autoplagiat. Dozwolony użytek utworów w orzeczeniach sądowych. Czy sędzia może popełnić plagiat? – cd.
  • Cloud computing – prawo autorskie w chmurze.
  • Hosting. Odpowiedzialność za przechowywanie i udostępnianie utworów w Internecie.
  • Ochrona prawnoautorska tzw. dzieł osieroconych w świetle Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2012/28/UE z dnia 25 października 2012 w sprawie niektórych dozwolonych sposobów korzystania z dzieł osieroconych.
  • Omówienie najistotniejszych zmian związanych z tzw. dużą nowelizacją prawa autorskiego z dnia 10 lipca 2015 r.
  • Unieważnienie praw własności przemysłowej; wpływ unieważnienia praw własności przemysłowej na postępowania sądowe.
  • Umowy dotyczące praw własności przemysłowej; prawa rzeczowe ograniczone na dobrach własności przemysłowej - ustanawianie, wykonanie, egzekucja.
  • Umowy dotyczące praw własności przemysłowej; prawa rzeczowe ograniczone na dobrach własności przemysłowej - ustanawianie, wykonanie, egzekucja – cd. seminarium.
  • Wspólnotowy system oznaczeń geograficznych.
  • Roszczenia z tytułu naruszenia praw własności przemysłowej; postępowanie zabezpieczające w sprawach z zakresu własności przemysłowej.

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

   sędzia Paweł Zdanikowski

   tel. 81 440 87 27

   e-mail: [email protected]

organizacyjnie:

główny specjalista Artur Nakonieczny

tel.  (81) 440 87 21

e-mail: [email protected]

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
    • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia KSSiP2016/SZKOLENIA WYJAZDOWE (dla więcej niż jednej apelacji)
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
    • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
    • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

5.      W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialna organizacyjnie za dane szkolenie.

Data publikacji: 
2016-02-26 16:12
Data wytworzenia: 
2016-02-26 13:51
Autor treści: 
Artur
Nakonieczny
Ostatnia zmiana: 
2016-02-26 16:12
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc