Zaskarżanie uchwał organów spółek kapitałowych oraz odpowiedzialność członków zarządu spółek z o.o. - 13 maja 2016 r. - SR Białystok - C15/A/16
Data szkolenia: 13 maja 2016 r.
Miejsce szkolenia: SR Białystok
Grupa docelowa: sędziowie i asesorzy sądowi orzekający w wydziałach gospodarczych, asystenci sędziów wykonujący czynności w tych wydziałach, prokuratorzy i asesorzy prokuratury zajmujący się sprawami z zakresu prawa cywilnego z obszaru apelacji białostockiej
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowca
Andrzej Herbet – dr hab. nauk prawnych, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, kierownik Katedry Prawa Handlowego KUL, radca prawny. Ekspert w Biurze Trybunału Konstytucyjnego (2002-2009), ekspert ds. legislacji w Biurze Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu (od 2009 r.), autor licznych ekspertyz i opinii prawnych przygotowywanych na zlecenie instytucji finansowych, kancelarii prawnych i organów władzy publicznej; autor, współautor lub redaktor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa cywilnego, handlowego i konstytucyjnego, w tym tzw. Dużego komentarza do Kodeksu spółek handlowych (S. Sołtysiński, A. Szajkowski, A. Szumański, J. Szwaja) i Systemu Prawa Prywatnego (tomy 16 i 17A). Członek Wydziału Nauk Prawnych TN KUL; Komisji Prawniczej Oddziału Lubelskiego PAN oraz Society of European Contract Law - SECOLA; członek Rady Naukowej Ośrodka Naukowo-Szkoleniowego przy Krajowej Radzie Komorniczej.
Tematyka szkolenia
1. Zaskarżanie uchwał organów spółek kapitałowych.
- Zaskarżanie uchwał zgromadzeń wspólników/walnych zgromadzeń akcjonariuszy.
- Zaskarżanie uchwał zarządu/rady nadzorczej.
2. Odpowiedzialność członków zarządu na podstawie art. 299 KSH.
- Istota i funkcja odpowiedzialności członków zarządu spółki z.o.o na podstawie art. 299 KSH.
- Charakter i zasada odpowiedzialności oraz ich konsekwencje.
- Przesłanki odpowiedzialności.
- Zakres podmiotowy odpowiedzialności.
- Przesłanki wyłączające odpowiedzialność.
- Aspekty procesowe.
- Relacja art. 299 KSH do innych podstaw odpowiedzialności.
Program szkolenia
Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.
O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne
z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.
Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.
Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.
Zasady rekrutacji:
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
1. Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2016”.
· W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.
· Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
· Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
· W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2016”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
· W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.