Rekrutacja - szkolenie "Bieżące problemy orzecznictwa rejestrowego (rejestr zastawów)." C16/A/16, 3-5 października 2016r. Lublin
Data szkolenia: 3 - 5 października 2016 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin
Grupa docelowa: dla sędziów i referendarzy, orzekających w wydziałach rejestrowych zastawów, prokuratorów i asesorów zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowca
Jacek Widło - sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, dr hab. nauk prawnych, prof. KUL, Kierownik Katedry Międzynarodowego i Europejskiego Prawa Prywatnego KUL. Współautor Komentarza do Ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, monografii „Zastaw rejestrowy na prawach” i wielu publikacji dot. zastawu rejestrowego. Brał udział w pracach nad nowelizacją ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, członek zespołu Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego ds. zastawu i zabezpieczeń rzeczowych w projekcie Kodeksu cywilnego, były przewodniczący Wydziału Rejestru Zastawów.
Tematyka szkolenia
Bieżące problemy orzecznictwa rejestrowego (rejestr zastawów).
1. Przedmiot zastawu rejestrowego: prawa na dobrach niematerialnych, prawa z papierów wartościowych, przedsiębiorstwo, ogół praw i obowiązków wspólnika spółki osobowej.
2. Zastaw na wierzytelnościach – zagadnienia wybrane.
3. Zmiany podmiotowe po stronie zastawnika, cesja wierzytelności, subrogacja ustawowa.
4. Opis przedmiotu zastawu we wniosku i rejestrze.
5. Zastaw rejestrowy w prawie prywatnym międzynarodowym.
6. Wpływ ogłoszenia upadłości na postępowanie rejestrowe.
7. Wygaśnięcie zastawu rejestrowego.
8. Zagadnienia szczególne – problemy zgłoszone przez przewodniczących wydziałów.
9. Dopuszczalna zmiana przedmiotu zastawu /surogacja rzeczowa/.
10. Zmiana składników przedsiębiorstwa.
11. Zasady opisu przedmiotu zastawu rejestrowego –jednostki uczestnictwa. Dopuszczalność objęcia jednym zastawem różnych rodzajów akcji – sposób ich opisów.
12. Dyskusja nad praktyką opisu wybranych przedmiotów zastawu w poszczególnych wydziałach.
13. Wybrane problemy orzecznicze.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
sędzia Paweł Zdanikowski
tel. 81 440 87 27
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
starszy inspektor Ewelina Bożyk-Dyszczak
tel. (81) 458 37 53
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2015”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2015”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.