Warsztaty szkoleniowe przeznaczone dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu własności intelektualnej, 3-4 listopada 2016 r., Kiszyniów, Mołdawia
Data szkolenia: | 3-11-2016 – 4-11-2016 |
Miejsce szkolenia: | Kiszyniów, Mołdawia |
Grupa docelowa: | sędziowie orzekający w sprawach z zakresu własności intelektualnej |
Forma zajęć: | warsztaty |
Język roboczy: | angielski/rumuński |
Termin zgłoszeń: | 23 września 2016 r. godz. 12:00 |
Sygnatura | M10/F/16 |
Uprzejmie informujemy, że Światowa Organizacja Własności Intelektualnej we współpracy z Państwową Agencją Własności Intelektualnej Republiki Mołdawii oraz Mołdawskim Narodowym Instytutem Sędziów (INJ) współorganizują w dniach 3-4 listopada 2016 r. w Kiszyniowie (Mołdawia) regionalne warsztaty szkoleniowe przeznaczone dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu własności intelektualnej.
Warsztaty będą mieć formę interaktywną. Organizator oczekuje od uczestników zaangażowania i wkładu w postaci przygotowania raportu na podstawie przedstawionego wzoru ("Guidelines for country report" w załączeniu poniżej) prezentującego zagadnienia dotyczące stosowania w Polsce norm prawnych z zakresu własności intelektualnej. Uczestnik zobowiązany będzie również do zaprezentowania maksymalnie 10-minutowej, ustnej prezentacji. Szczegółowe informacje dotyczące tematu i sposobu jego opracowania znajdują się ww. załączniku. Termin przesłania raportu oraz projektu prezentacji organizator wyznaczył na dzień 25 października 2016 r.
Cel i zakres tematyczny szkolenia
The objectives of the Sub-Regional Workshop are to examine the minimum standards and options of Part III of the TRIPS Agreement, the EU Enforcement Directive and the national laws on the enforcement of intellectual property rights and to discuss topical issues of relevance for judges dealing with the enforcement of IPRS in the countries at stake, such as case-law developments, issues relating to the civil and criminal procedural aspects, the gathering of evidence, corrective measures, disposal of infringing goods, and other relevant aspects of building respect for IP, in order to enhance judges’ knowledge and expertise in the enforcement of IPRs.
Zasady finansowania
Organizator zapewnia zwrot kosztów przelotu samolotem w klasie ekonomicznej z miejsca zamieszkania do miasta Kiszyniów. Strona organizująca pokrywa dla uczestników również koszty pobytu, zakwaterowania i wyżywienia. Szczegółowe informacje dotyczące refundacji kosztów zostaną przedstawione zakwalifikowanym uczestnikom przez organizatora.
KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia.
Warunki uczestnictwa
1. dokonanie w terminie do 23 września 2016 r. do godz. 12:00 zgłoszenia na szkolenie w formie elektronicznej poprzez przesłanie formularza aplikacyjnego (Participation form w załączeniu poniżej) na adres [email protected] ze wskazaniem sygnatury szkolenia M10/F/16 w temacie wiadomości;
2. dokonanie w terminie do 23 września 2016 r. do godz. 12:00 rejestracji na szkolenie na platformie szkoleniowej Krajowej Szkoły (proces założenia konta na platformie szkoleniowej oraz zapisu na listę oczekujących na dane szkolenie opisany jest poniżej);
3. bardzo dobra znajomość języka roboczego szkolenia - na poziomie minimum B2; do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. Krajowa Szkoła zastrzega sobie prawo weryfikacji zadeklarowanego przez kandydata poziomu znajomości języka obcego w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka lub powzięcia przez Krajową Szkołę uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie;
4. uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu.
Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w warsztatach zostanie podjęta przez osobę odpowiedzialną po stronie organizatora warsztatów. KSSiP jedynie rekomenduje listę polskiego kandydata na ww. warsztaty międzynarodowe.
O wyłonieniu osoby rekomendowanej Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje za pośrednictwem korespondencji elektronicznej najpóźniej do dnia 26 września 2016 r. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
Po wyłonieniu swojej kandydatury uczestnik proszony będzie o niezwłoczne przesłanie kserokopii aktualnego paszportu.
Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
Platforma Szkoleniowa Krajowej Szkoły |
W celu dokonania rejestracji na szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły należy:
- założyć konto użytkownika na Platformie Szkoleniowej: po wejściu na stronę główną KSSiP, dostępną pod adresem: www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję "Platforma szkoleniowa - Informacje i instrukcje obsługi". W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/. Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów;
- zapisać się na listę oczekujących na wybrane szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły - po zalogowaniu się na Platformę w sekcji "Kursy" należy odnaleźć zakładkę "Szkolenia międzynarodowe 2016", gdzie zostało zamieszczone wybrane szkolenie
Zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14.
Informacje o szkoleniu na stronie internetowej organizatora:
http://www.wipo.int/meetings/en/details.jsp?meeting_id=41465