Obligatoryjna Mediacja: Najnowsze analizy i perspektywy rozwoju- konferencja SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego pod patronatem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
„Obligatoryjna Mediacja: Najnowsze analizy i perspektywy rozwoju”- to tytuł II konferencji międzynarodowej organizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w dniu 8 listopada 2016 r. w Warszawie.
Konferencja została objęta honorowym patronatem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury- dr hab. Małgorzaty Manowskiej.
Celem konferencji jest przeprowadzenie analizy dopuszczalności oraz funkcjonowania obligatoryjnych form mediacji w ramach wybranych ustawodawstw. Jednym z zamierzeń konferencji będzie przyjrzenie się ustawodawstwu włoskiemu w zakresie mediacji z uwagi na wprowadzenie we Włoszech innowacyjnych rozwiązań prawnych w zakresie mediacji obligatoryjnych.
Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny. Do udziału w niej zaproszeni zostali naukowcy z kraju i zagranicy, prawnicy i praktycy mediacji, a także psycholodzy i socjolodzy.
W ramach konferencji odbędą się trzy panele dyskusyjne:
- panel międzynarodowy, w którym wezmą udział m.in. goście z Włoch, USA, Litwy i Rumunii,
- prawniczy i praktyczny, podczas którego polscy naukowcy i praktycy mediacji oraz prawa odniosą się do możliwości kierowania do mediacji różnych rodzajów spraw,
- interdyscyplinarny, w którym prelegenci przedstawią problemy związane z obligowaniem osób oraz grup społecznych do udziału w rozwiązywaniu określonych rodzajów sporów poprzez mediacje.
Efektem konferencji będzie wydanie monografii dotyczącej problematyki mediacji obligatoryjnych w Europie i na świecie.
Jednocześnie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury nie pokrywa uczestnikom kosztów związanych z udziałem w konferencji.