Szkolenie dla urzędników sądowych „Obrót prawny z zagranicą w sprawach karnych dla urzędników sądów powszechnych” 06-08 marca 2017r. Dębe- U1/A/17
Data szkolenia: 06-08 marca 2017 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem
Grupa docelowa: urzędnicy wydziałów karnych sądów powszechnych, wykonujący czynności z zakresu obrotu prawnego z zagranicą w sprawach karnych
Szkolenie dla apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy
Sławomir Buczma
sędzia Sądu Rejonowego w Brodnicy delegowany do Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej w Brukseli, specjalista z zakresu europejskiego prawa karnego, autor kilkunastu publikacji na ten temat. Wiceprzewodniczący Europejskiego Komitetu ds. Problematyki Przestępczości (CDPC) Rady Europy. Doktorant na Uniwersytecie Warszawskim.
Magdalena Aksamitowska – Kobos
Kierownik Sekcji Obrotu prawnego z zagranicą Sądu Okręgowego w Gliwicach. Wieloletni wykładowca szkoleniowy, m.in. dla pracowników sądów, kancelarii prawnych, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie –głównie w zakresie prawa międzynarodowego rodzinnego, cywilnego, gospodarczego i karnego oraz międzynarodowego postępowania dotyczącego obrotu prawnego z zagranicą w zakresie sądowego i pozasądowego dochodzenia roszczeń w tym alimentacyjnych od osób przebywających za granicą oraz szeroko rozumianej współpracy z podmiotami zagranicznymi, Panelista Konferencji European cooperation on judicial training for court staff and bailiffs, w Brukseli. Uczestnik seminarium doktoranckiego - na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego. Autorka wielu publikacji.
Tematyka szkolenia
„Obrót prawny z zagranicą w sprawach karnych dla urzędników sądów powszechnych”
1. Pomoc prawna z zagranicą na podstawie instrumentów prawnych Rady Europy i Unii Europejskiej. Dostępne bazy danych.
2. Ewolucja metod pozyskiwania dowodów w sprawach karnych w świetle Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego. Postępowanie z dowodami uzyskanymi zagranicą.
3. Zmiany w sposobie współpracy międzynarodowej w wyniku zmian wprowadzonych Traktatem z Lizbony. Pytania prejudycjalne.
4. Wzajemne uznawanie kar pozbawienia wolności w UE.
5. Wnioski kierowane za granicę w ramach pomocy prawnej w sprawach karnych. Zasady sporządzania korespondencji i przekazywania jej za granicę. Podstawy prawne dla przekazywania wniosków. Kontakty z przedstawicielami dyplomatycznymi. Punkty kontaktowe w ramach European Judicial Network in criminal matters (EJN).
6. Doręczanie dokumentów, uznawanie za doręczone przesyłek nieodebranych w ramach UE oraz poza UE.
7. Przeprowadzanie dowodów na wniosek sądu polskiego w ramach UE oraz poza UE.
8. Wykonywanie wniosków organów państw obcych o dokonanie czynności w drodze pomocy prawnej.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
prokurator Beata Klimczyk
tel. 81 440 87 34
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
główny specjalista Monika Wolińska
tel. (81) 458 37 49
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017/ SZKOLENIA WYJAZDOWE dla więcej niż jednej apelacji”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.