Szkolenie dla urzędników powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury z zakresu archiwizacji, 09 czerwca 2017 r., region krakowski, U16/D/17
Zasady i tryb wykonywania czynności kancelaryjnych podział czynności kancelaryjnych; rejestracja i znakowanie spraw.
Akta i teczki aktowe; przygotowanie i przekazywanie akt do archiwum zakładowego. Przygotowywanie i przekazywanie do archiwum zakładowego akt spraw z zakresu ustawowych zadań prokuratora oraz urządzeń ewidencyjnych i pomocniczych; postępowanie z dokumentacją z przypadku likwidacji jednostki, reorganizacji lub zniesienia komórki organizacyjnej.
Archiwizacja akt i urządzeń ewidencyjnych w kontekście nowych uregulowań ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz przepisach wykonawczych do tego aktu, w tym Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej:
- przejmowanie dokumentacji przez archiwum zakładowe
- przechowywanie i zabezpieczenie dokumentacji oraz prowadzenie jej ewidencji
- ewidencja archiwum zakładowego
Okresy przechowywania akt i urządzeń ewidencyjnych
- kategorie archiwalne - wynikające z obowiązujących uregulowań w tym m.in. z Zarządzenia Nr 44/16 Prokuratora Generalnego z dnia 22 czerwca 2016 r. w sprawie okresów przechowywania akt z zakresu realizacji ustawowych zadań prokuratury i prokuratorów oraz urządzeń ewidencyjnych i pomocniczych prowadzonych w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury .
Udostępnianie dokumentacji przechowywanej w archiwum zakładowym.
Wycofanie dokumentacji ze stanu archiwum zakładowego.
Brakowanie dokumentacji niearchiwalnej.
Przekazywanie materiałów archiwalnych do archiwum państwowego.
Skontrum i sprawozdawczość archiwum zakładowego.
Koordynacja z ramienia KSSiP:
-merytoryczna:
prokurator Beata Klimczyk
tel. 81 440 87 34
e-mail: b.klimczyk@kssip.gov.pl
-organizacyjna:
główny specjalista dr Monika Sędłak
tel. 81 440 87 22
e-mail: [email protected]