Postępowanie wykonawcze w sprawach karnych–zagadnienia wybrane- 19-21 czerwca 2017r. KSSiP Lublin-K4/B/17
Data szkolenia: 19-21 czerwca 2017 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie
Grupa docelowa: sędziowie i referendarze sądowi orzekający w wydziałach karnych, prokuratorzy, asesorzy prokuratury oraz kuratorzy sądowi
Szkolenie dla apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy
Wojciech Sych
dr nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Paweł Nasiłowski
generał Służby Więziennej, pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. wdrożenia Systemu Dozoru Elektronicznego Dyrektor Biura Dozoru Elektronicznego CZSW.
Barbara Wilamowska
prawnik i socjolog, kurator sądowy w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia. Główny specjalista w Wydziale Kurateli Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji oraz Koordynator Ministra Sprawiedliwości ds. Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Systemu Dozoru Elektronicznego. Sekretarz zespołu legislacyjnego. Przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w Międzynarodowych Strukturach C.E.P. (Stałych Konferencjach ds. Probacji). Wykładowca Studium Profilaktyki Społecznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Współzałożycielka i Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja zajmującego się wykonaniem orzeczeń karnych. Koordynator Ministra Sprawiedliwości do spraw realizacji zadań kuratorów sądowych w SDE.
Tematyka szkolenia
„Postępowanie wykonawcze w sprawach karnych–zagadnienia wybrane”
1. Wykonywanie kar, środków karnych i środków zabezpieczających.
2. Sekwencja kar a postępowanie wykonawcze.
3. Kompetencje referendarza sądowego w postępowaniu wykonawczym
4. Egzekwowanie należności sądowych.
5. Wykonywanie orzeczeń wobec cudzoziemców Przepisy intertemporalne w postępowaniu wykonawczym.
6. Wykonywanie kary ograniczenia wolności.
7. Prawne uregulowania systemu dozoru elektronicznego w Polsce.
8. System Dozoru Elektronicznego.
9. Techniczne aspekty systemu dozoru elektronicznego.
10. Istota i problemy praktyczne związane ze stosowaniem dozoru elektronicznego.
11. Wybrane zagadnienia z orzecznictwa w zakresie Systemu Dozoru Elektronicznego.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
sędzia dr Janusz Konecki
tel. (81) 458 37 58
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
główny specjalista Monika Wolińska
tel. (81) 458 37 49
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
- W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
- Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017/ SZKOLENIA WYJAZDOWE dla więcej niż jednej apelacji”
- W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
5. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną organizacyjnie za dane szkolenie.