Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


C23/A/17 Jurysdykcja i prawo właściwe w zakresie: rozwodu, separacji, unieważnienia małżeństwa i odpowiedzialności rodzicielskiej. 12-14 czerwca 2017r., KSSiP Lublin, C 23/A/17.

Data szkolenia:

  12-06-2017 - 14-06-2017
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin
Grupa docelowa: Sędziowie orzekający w wydziałach rodzinnych i nieletnich, asystenci sędziów orzekających w tych wydziałach, a także prokuratorzy i asesorzy prokuratury zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego
Forma zajęć: seminarium

Wykładowcy

Sylwia Jastrzemska - doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. W ramach obowiązków służbowych sprawowała nadzór nad sprawami Oz, w tym także nad sprawami, w których ma zastosowanie prawo unijne. Autorka licznych artykułów na tematy związane z prawnymi aspektami integracji europejskiej. Prowadząca wykłady w zakresie stosowania rozporządzeń UE na konferencjach międzynarodowych.
 

 
Tematyka szkolenia
  • Podstawowe zasady stosowania prawa europejskiego, pojęcie sprawy unijnej z uwzględnieniem pojęcia sprawy pozornie unijnej.
  • Jurysdykcja w sprawach małżeńskich oraz w sprawach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej według Rozporządzenia 2201/2003 (Bruksela II bis).
  • Zawisłość sprawy i postępowania zależne.
  • Prawo materialne właściwe dla rozwodów, separacji i unieważnienia małżeństwa.
  • Prawo materialne właściwe dla odpowiedzialności rodzicielskiej.
  • Uznawanie i wykonywanie orzeczeń w sprawach małżeńskich oraz dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej.
  • Konwencja Haska z dnia 25 października 1980 r. dotycząca cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę jako regulacja powiązana z Rozporządzeniem 2201/2003 (Bruksela II bis).
  • Projektowane zmiany Rozporządzenia 2201/2003 (Bruksela II bis).
Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest dla osób zapisanych na szkolenie.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne  z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.

Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.

SZKOLENIE JEST PRZEWIDZIANE DLA SĘDZIÓW ORZEKAJĄCYCH W WYDZIAŁACH RODZINNYCH I NIELETNICH, ASYSTENTÓW SĘDZIÓW ORZEKAJĄCYCH W TYCH WYDZIAŁACH, A TAKŻE PROKURATORÓW I ASESORÓW PROKURATURY ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRAWAMI Z ZAKRESU PRAWA CYWILNEGO

Z OBSZARÓW WSZYSTKICH APELACJI

OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZE STRONY ORGANIZATORA:

merytorycznie:                                            organizacyjnie:

sędzia Paweł Zdanikowski                                     główny specjalista Artur Nakonieczny

tel. 81 440 87 27                                         tel. 81 440 87 21

e-mail: [email protected]               e-mail: [email protected]

Zasady rekrutacji:

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017”. - SZKOLENIA WYJAZDOWE (dla więcej niż jednej apelacji

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017- Szkolenia jednodniowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

Data publikacji: 
2017-05-17 13:00
Data wytworzenia: 
2017-05-17 09:54
Autor treści: 
Artur
Nakonieczny
Ostatnia zmiana: 
2017-05-17 13:00
Autor zmiany: 
Adam
Czerwiński