Informatyzacja postępowania cywilnego, 16-18 październik 2017 r., Lublin, C5/B/17
Data szkolenia: 16-18 październik 2017 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin
Grupa docelowa: szkolenie dla sędziów i referendarzy orzekających w wydziałach cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinnych i opiekuńczych, a także prokuratorów i asesorów prokuratury zajmujących się sprawami z zakresu prawa cywilnego.
Forma zajęć: seminarium i warsztaty
Wykładowcy
Dariusz Maślak Zastępca Kierownika Oddziału Informatycznego Centrum Kompetencji i Informatyzacji Sądownictwa - Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Od 2012 r. Kierownik projektu „Wdrożenie protokołu elektronicznego w sądach powszechnych (sprawy cywilne i wykroczeniowe)”, realizowanego przez Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Współautor publikacji „System dokumentowania i uwierzytelniania edycji w plikach tekstowych z wykorzystaniem technologii XML i sieci Internet”. Wykładowca na szkoleniach dla sędziów i pracowników sądów.
Andrzej Mikołajewski sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, pełnomocnik ds. wdrożeń systemów informatycznych w Sądzie Okręgowym w Lublinie, wykładowca na szkoleniach dla sędziów, referendarzy i aplikantów notarialnych.
Weronika Świerczyńska-Głownia - dr nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytetu Jagiellońskiego, stopień naukowy uzyskała na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła Podyplomowe Studium Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowa (SGH) w Warszawie oraz Studium Zarządzania i Biznesuprzy Zakładzie Ekonomii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka University at Buffalo, State University of New York. Jako wykładowca uniwersytecki prowadzi szereg zajęć oraz szkoleń z zakresu autoprezentacji, komunikacji społecznej oraz komunikacji biznesowej.
Tematyka szkolenia
- Zagadnienia praktyczne związane z nagrywaniem posiedzeń jawnych w systemie Recourt.
- Transkrypcja odpowiedniej części protokołu sporządzonego za pomocą urządzenia rejestrującego dźwięk albo obraz i dźwięk.
- Uzasadnienia orzeczeń wygłaszane ustnie (art. 328 § 11 k.p.c.) - aspekty informatyczne i prawne.
- Elektroniczne postępowanie upominawcze- konsekwencje braku podstaw do wydania nakazu zapłaty.
- Uzasadnienia orzeczeń wygłaszane ustnie – aspekty komunikacyjne i wizerunkowe.
- Korzystanie z Portalu Informacyjnego – narzędzia umożliwiającego zdalny dostęp do danych o sprawach, posiedzeniach, czynnościach w sprawie, dokumentów (orzeczeń, uzasadnień, protokołów) i nagrań posiedzeń jawnych.
- Dostęp do portalu orzeczeń – narzędzia służącego do publikacji zanominizowanych orzeczeń sądowych z uzasadnieniami oraz umożliwiającego zapoznanie się z orzecznictwem sądów powszechnych.
- Inne rejestry dostępne drogą elektroniczną.
- Techniki budowania przekazu. Skuteczność przekazu. Komunikacja werbalna i pozawerbalna: najczęstsze błędy i niespójności.
- Podpis elektroniczny – wykorzystanie w praktyce. Elektroniczne potwierdzenie odbioru korespondencji.
- Przygotowanie sędziego do uzasadniania orzeczeń. Identyfikacja barier komunikacyjnych.
OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZE STRONY ORGANIZATORA:
merytorycznie: sędzia Anna Cybulska
tel: 81 458 37 57
mail. [email protected]
organizacyjnie: inspektor Eliza Danielewska
tel: 81 458 37 42
mail: [email protected]