Szkolenie U1/B/18, Czynności kuratora w postępowaniu wykonawczym – wybrane zagadnienia., 6-8 czerwca 2018 r. Lublin
U1/B/18,
Temat: Czynności kuratora w postępowaniu wykonawczym – wybrane zagadnienia.
Data szkolenia: 6-8 czerwca 2018 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Krakowskie Przedmieście 62, 20-076 Lublin
Grupa docelowa: kuratorzy zawodowi dla dorosłych- wszystkie apelacje
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy
Adam Syldatk kurator specjalista Sądu Rejonowego w Kołobrzegu, Przewodniczący Komisji Rozwoju i Współpracy Krajowej Rady Kuratorów.
Wojciech Sych - dr nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Barbara Wilamowska - prawnik i socjolog, Od 1999 roku wykonuje zawód zawodowego kuratora sądowego w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia. Pierwsza w Małopolsce kurator do spraw penitencjarnych. Od 2007 roku delegowana do Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie pełni funkcje: głównego specjalisty w Wydziale Kurateli Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji oraz Koordynatora Ministra Sprawiedliwości ds. Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Systemu Dozoru Elektronicznego. Sekretarz zespołu legislacyjnego. Przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w Międzynarodowych Strukturach C.E.P. (Stałych Konferencjach ds. Probacji). Wykładowca Studium Profilaktyki Społecznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Współzałożycielka i Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja zajmującego się wykonaniem orzeczeń karnych. Członek Federacji Młodzieży Walczącej. Odznaczona Medalem „Niezłomnym w Słowie”. Koordynator Ministra Sprawiedliwości do spraw realizacji zadań kuratorów sądowych w SDE.
Tematyka szkolenia
-
Rola Kuratora w wykonywaniu kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej.
- Kara ograniczenia wolności i praca społecznie użyteczna – podobieństwa i różnice.
- Obowiązki zawodowego kuratora sądowego związane z organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej.
- Praktyczne aspekty wykonywania kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej.
- Zadania samorządów lokalnych i wyznaczonych podmiotów oraz ich współpraca z kuratorem sądowym w związku z wykonywaniem kary ograniczenia wolności.
- Sposoby zakończenia postępowań wykonawczych w zakresie dotyczącym kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej.
-
Prawne aspekty wykonywania kar, środków karnych i środków zabezpieczających w systemie dozoru elektronicznego.
-
Aspekty praktyczne wykonywania kar, środków karnych oraz zabezpieczających w systemie dozoru elektronicznego. Obowiązki i uprawnienia kuratora zawodowego w dozorze elektronicznym.
-
Środki związane z poddaniem sprawcy próbie – wybrane zagadnienia. Upomnienie i skarga na decyzję kuratora.
-
Zagadnienia problemowe dotyczące wykonywania czynności przez kuratorów zawodowych. Kwalifikacja osoby skazanej do grupy ryzyka powrotu do przestępstwa. Zmiana miejsca stałego pobytu.
REKRUTACJA NA SZKOLENIE ROZPOCZYNA SIĘ W DNIU 25 stycznia 2018 R.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora:
merytorycznie:
sędzia Grzegorz Kister
tel. 81 458 37 54
e-mail: [email protected]
organizacyjnie:
starszy inspektor Katarzyna Ścibak
tel. 81 458 37 43
e-mail: [email protected]
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
1. Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia KSSiP 2018”.
http://szkolenia.kssip.gov.pl/
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
4. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.