Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Rekrutacja uzupełniająca na zagraniczne wymiany stażowe w ramach programu AIAKOS 2018: 28 maja - 1 czerwca 2018 r.

Termi wymiany:

28.05.2018 r. – 1.06.2018 r.

Rodzaj szkolenia:

Staże 5-cio dniowe o charakterze grupowym

Termin zgłoszeń:

04.04.2018 r.

Grupa docelowa:

nowo mianowani sędziowie, prokuratorzy (staż 2 lata); asesorzy sądowi i asesorzy prokuratury ze stażem nie dłuższym niż 2 lata; asystenci sędziów; asystenci prokuratorów; referendarze;

Język roboczy:

Angielski w stopniu B2

Sygnatura:

M1/D/18

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSIP uprzejmie informuje, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury prowadzi w ramach Programu Wymiany EJTN nabór uzupełniający kandydatów na krótkoterminowe wymiany AIAKOS, adresowane do aplikantów sędziowskich i prokuratorskich, nowo mianowanych sędziów i prokuratorów oraz asesorów prokuratury, realizowane na przełomie maja i czerwca 2018 r. pod nazwą projektu: AIAKOS 2018.

Przedmiot wymiany: 5-dniowa wymiana stażowa o charakterze grupowym realizowana poza granicami Polski w ramach Programu Wymiany EJTN z dofinansowaniem Komisji Europejskiej.

Cel programu AIAKOS:

  • rozwój międzynarodowej współpracy sądowej między przyszłymi sędziami
    i prokuratorami państw członkowskich Unii Europejskiej;
  • budowa wzajemnego wsparcia i zaufania w uznawaniu decyzji europejskiego wymiaru sprawiedliwości;
  • wzmocnienie europejskiej kultury sądownictwa;
  • poznawanie dobrych praktyk i podnoszenie kwalifikacji w zastosowaniu instrumentów prawnych Unii Europejskiej;
  • podnoszenie umiejętności językowych w zakresie swobodnego porozumiewania się
    w językach obcych;

Podmioty aplikujące w trybie rekrutacji uzupełniającej:

  1. nowo mianowani sędziowie i prokuratorzy ze stażem nie dłuższym niż 2 lata;
  2. asesorzy sądowi i asesorzy prokuratury ze stażem nie dłuższym niż 2 lata;
  3. asystenci sędziów;
  4. asystenci prokuratorów;
  5. referendarze;

Liczba miejsc: 17 (Holandia, Czechy, Niemcy, Węgry, Litwa)

Dział Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły dokonuje wstępnej analizy zarejestrowanych aplikacji elektronicznych i rekomenduje aplikacje do akceptacji przez Sekretariat EJTN. O ostatecznej kwalifikacji uczestnika i przydziale miejsc na wymiany decyduje Dział Współpracy Międzynarodowe KSSiP po konsultacjach z Sekretariatem EJTN.

Zasady aplikowania na wymiany AIAKOS 2018

Obecnie rekrutacja ma charakter uzupełniający i prowadzona jest drogą elektroniczną tylko za pośrednictwem Krajowego Punktu Kontaktowego EJTN w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, tj. za pośrednictwem Działu Współpracy Międzynarodowej KSSiP mieszczącego się w Lublinie.

Rekrutacja jest otwarta w terminie do 04 kwietnia 2018 roku do godz. 14.00. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego (link do formularza znajduje się na dole ogłoszenia) wraz z kopią certyfikatu językowego na adres mailowy [email protected] z dopiskiem ‘Rekrutacja AIAKOS 2018’ w obowiązującym terminie rekrutacji.

Jednocześnie osoby zainteresowane udziałem w programie AIAKOS proszone są o dokonanie zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP w ‘Szkolenia międzynarodowe 2018’ –  ‘Program wymiany AIAKOS 2018’.

Osoby, które nie dokonają rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w wymianie. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 17.

Zasady finansowania wymiany

EJTN wypłaca bezpośrednio uczestnikom wymiany w dwóch transzach dzienne diety na pokrycie kosztów wyżywienia i zakwaterowania na czas trwania wymiany według obowiązujących w danym państwie stawek oraz zwraca koszty podróży w kwocie do 400 EUR. Szczegółowe zasady finansowania udziału w Programie Wymiany AIAKOS 2018 określone w pliku załączonym poniżej.

Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży oraz rezerwacji miejsca hotelowego we własnym zakresie. Organizatorzy rekomendują uczestnikom organizację ubezpieczenia NWW oraz pobranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na czas pobytu na szkoleniu poza granicami Polski. 

KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia i nie partycypuje
w kosztach szkolenia.

Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez EJTN.

Szczegółowe informacje organizacyjne i logistyczne wraz z kluczowym przydziałem miejsca docelowego wymiany zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez koordynatora z EJTN w korespondencji mailowej po zatwierdzeniu przydziału wszystkich alokacji uzupełniających, tj. najwcześniej w pierwszej połowie kwietnia 2018 roku.

Po otrzymaniu potwierdzenia kwalifikacji do Programu Wymiany AIAKOS 2018 uczestnik wymiany jest zobowiązany do:

  1. Potwierdzenia udziału w wymianie w Sekretariacie EJTN zgodnie z przyjętymi zasadami programu.
  2. Samodzielnego skontaktowania się z krajowym punktem kontaktowym państwa docelowego wymiany (dane kontaktowe dostępne w tabeli ‘Contact Points’).
  3. Samodzielnego zorganizowania sobie podróży i dokonania rezerwacji hotelu.
  4. Rejestracji elektronicznej swojego wyjazdu celem podania danych osobowych niezbędnych do uruchomienia pierwszej wypłaty diet.

KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników wymiany.

Warunki uczestnictwa

Rekrutacja na szkolenie odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią.

  1. Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.

Platforma Szkoleniowa Krajowej Szkoły

 

W celu dokonania rejestracji na wymianę za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły należy:

  • założyć konto użytkownika na Platformie Szkoleniowej: po wejściu na stronę główną KSSiP, dostępną pod adresem: www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa - Informacje i instrukcje obsługi”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/. Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów;
  • zapisać się na listę oczekujących na wybrane szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły - Po zalogowaniu się na Platformie szkoleniowej KSSiP http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/  należy rozwinąć w polu „Szukaj” widocznym na dole strony opcje „Wyszukiwanie zaawansowane”. W polu sygnatura należy wpisać właściwą sygnaturę dla wybranego szkolenia i potwierdzić polecenie „Szukaj”. Następnie należy wybrać spośród wyłonionych tytułów interesujące nas szkolenie i nacisnąć na ten link. W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę oczekujących poprzez naciśnięcie linku do zapisu, który znajduje się u dołu ogłoszenia o szkoleniu..
  • Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  • W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected]

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

 

Koordynacja organizacyjna seminarium z ramienia KSSiP:

Dariusz Szawurski-Radetz

Asystent sędziego, główny specjalista,

[email protected]

 

Data publikacji: 
2018-03-28 13:06
Data wytworzenia: 
2018-03-28 10:32
Autor treści: 
Dariusz
Szawurski-Radetz
Ostatnia zmiana: 
2018-03-28 13:06
Autor zmiany: 
Rafał
Nozdryn-Płotnicki