Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej 2018

- Służba prokuratorska, którą rozpoczniecie już niebawem jest niezwykle trudna, ale jestem przekonana, że w jej pełnieniu pomoże Wam wiedza i umiejętności praktyczne, które zdobywaliście przez ostatnie lata w Krajowej Szkole. Życzę Wam sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby - powiedziała Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzata Manowska otwierając w dniu 13 grudnia 2018 r. w siedzibie  KSSiP w Krakowie uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej przez aplikantów VI rocznika.

Uroczystość zakończenia aplikacji prokuratorskiej poprzedziła przeprowadzona tego samego dnia w siedzibie Krajowej Szkoły rekrutacja egzaminowanych aplikantów aplikacji prokuratorskiej na stanowiska asesorów powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, która odbyła się w obecności Zastępcy Prokuratora Krajowego Agaty Gałuszki- Górskiej. Stanowiska asesorskie wybrało 136 aplikantów prokuratorskich.

Dyplomy ukończenia aplikacji prokuratorskiej odebrało łącznie 143 aplikantów prokuratorskich.

W uroczystości zakończenia aplikacji prokuratorskiej udział wziął Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, który pogratulował aplikantom wyników egzaminu prokuratorskiego, jednocześnie dziękując im za wybór służby prokuratorskiej.

Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Programowej prof. dr hab. Janina Błachut, Zastępca Prokuratora Krajowego Agata Gałuszka-Górska będąca jednocześnie członkiem Rady Programowej KSSiP, Prokuratorzy Regionalni, Prokuratorzy Okręgowi, członkowie Zespołu Egzaminacyjnego i Komisji Egzaminacyjnej, a także liczni prokuratorzy i sędziowie.

Do tegorocznego egzaminu prokuratorskiego, do jego części pisemnej przystąpiły 163 osoby, w tym:

- 126 aplikantów VI rocznika aplikacji prokuratorskiej,

- 18 aplikantów V rocznika aplikacji prokuratorskiej,

- 19 asystentów prokuratorów, legitymujących się co najmniej 4-letnim stażem pracy na tym stanowisku (w przypadku ukończenia aplikacji ogólnej prowadzonej przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury) lub 5 letnim stażem pracy (w przypadku zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora, bez ukończenia aplikacji ogólnej).

Do części ustanej egzaminu zostało dopuszczonych 156 osób. Pozytywny wynik egzaminu prokuratorskiego  uzyskało ponad 93 % zdających osób.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
piątek, Grudzień 14, 2018
Data publikacji: 
2018-12-14 10:31
Data wytworzenia: 
2018-12-14 10:31
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk
Ostatnia zmiana: 
2018-12-14 10:39
Autor zmiany: 
Mateusz
Martyniuk