Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zwalczanie przestępczości narkotykowej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku dopalaczy – K10/A/19 - 3-5 kwietnia 2019 r.

Data szkolenia: 3-5 kwietnia 2019 r.
Miejsce szkolenia: Ośrodek Szkoleniowy w Dębem, 05-140 Serock

Grupa docelowa: sędziowie i asesorzy sądowi orzekający w wydziałach karnych oraz asystenci sędziów orzekających w wydziałach karnych, a także prokuratorzy i asesorzy prokuratury oraz asystenci prokuratora

Szkolenie dla apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej

Rekrutacja na szkolenie odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login


Wykładowcy

Dariusz Zuba               

doktor habilitowany, toksykolog, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie.

Adam Cierpiatka          

prokurator Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli, specjalista w zakresie zwalczania przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, zapobiegania zjawisku narkomanii.

Zajęcia prowadzone będą w formie seminarium.

 

Tematyka szkolenia

1. Rynek dopalaczy w Polsce i na świecie. Środki odurzające, substancje psychotropowe, środki zastępcze, nowe substancje psychoaktywne – pojęcie, charakterystyka, dawki.

2. Skala zjawiska przestępczości narkotykowej w Polsce i na świecie z uwzględnieniem Polski jako miejsca wytwarzania, kraju docelowego i tranzytowego

3. Opinia toksykologiczna w sprawach o przestępstwa narkotykowe. Metody badań stosowanych w toksykologii sądowej. Zabezpieczanie materiału do badań, pytania do biegłego, trudności w opiniowaniu.

4. Wpływ nowelizacji wprowadzonej ustawą z dnia 20 lipca 2018r.  o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy

o Państwowej Inspekcji Sanitarnej na prowadzenie postępowań w sprawach dotyczących przestępczości narkotykowej, w tym dotyczących handlu dopalaczami.

5. Wyznaczanie kierunków postępowania w sprawach

o przestępstwa narkotykowe. Metodyka prowadzenia postępowań przygotowawczych w zakresie dotyczącym substancji psychoaktywnych - wybrane zagadnienia.

6. Ocena opinii toksykologicznych w odniesieniu do kwalifikacji prawnej czynów.

7. Wybrane typy przestępstw narkotykowych, w tym uprawa, wytwarzanie, tranzyt i sprzedaż oraz udział w obrocie substancjami psychoaktywnymi.

 Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

  - merytorycznie:

prokurator Beata Klimczyk                       

tel. 81 440 87 34                            

e-mail: [email protected]         

organizacyjnie:

główny specjalista  Małgorzata Wójtowicz-Dołęga

tel.  (81) 458 37 52

e-mail: [email protected]

 

Zasady rekrutacji:

1.   Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej

  • W celu zapisania się na listę uczestników należy zalogować się na istniejące konto, a w przypadku jego braku założyć konto użytkownika na stronie: http://szkolenia.kssip.gov.pl
  • Instrukcja opisująca procedurę założenia konta znajduje się pod linkiem: http://www.kssip.gov.pl/szkolenia-ustawiczne
  • W celu zapisania się na wybrane szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących, jeżeli miejsca na dane szkolenie zostały już wyczerpane bądź uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.   Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.   Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie (prosimy o sprawdzenie wiadomości, również spam).

4.   W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy e-mail: [email protected], tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00

Data publikacji: 
2019-01-28 08:27
Data wytworzenia: 
2019-01-25 14:48
Autor treści: 
Małgorzata
Wójtowicz-Dołęga
Ostatnia zmiana: 
2019-01-28 08:27
Autor zmiany: 
Adam
Czerwiński