Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Spotkanie koordynacyjne w ramach projektu „Jus Lingua”

W dniu 6 maja 2019 r. w siedzibie Francuskiej Krajowej Szkoły Sędziowsko-Prokuratorskiej (École nationale de la magistrature - ENM) w Paryżu odbyło się trzecie spotkanie koordynacyjne w ramach projektu „Jus Lingua”, w którym Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury brała udział w charakterze partnera. Projekt koordynowany był przez Francuską Krajową Szkołą Sędziowsko-Prokuratorską. Partnerami projektu byli również Hiszpański Ośrodek Studiów Prawniczych (Centro De Estudios Jurídicos) i Holenderskie Centrum Szkolenia i Studiów Wymiaru Sprawiedliwości (Stichting Studiecentrum Rechtspleging – SSR).

W spotkaniu udział wzięli koordynatorzy oraz eksperci prawnicy i lingwiści z instytucji uczestniczących w realizacji projektu. Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury reprezentował prokurator Rafał Nozdryn-Płotnicki. W trakcie spotkania dokonano m.in. podsumowania projektu oraz ewaluacji narzędzia, które służyło organizacji wirtualnych klas. Przedyskutowano również dalsze działania związane z udostępnieniem na platformach szkoleniowych partnerów projektu szkoleń e-learningowych, które powstały w projekcie ,,Jus Lingua”.

W ramach projektu „Jus Lingua” zorganizowano w okresie od 4 lutego 2019 r. do 8 kwietnia 2019 r. serię szkoleń e-learningowych połączonych z wirtualnymi klasami, które miały na celu podniesienie wiedzy na temat systemów sądowniczych w państwach członkowskich partnerów projektu oraz angielskiej terminologii prawniczej. Udział w szkoleniach miał służyć również przygotowaniu sędziów i prokuratorów do uczestnictwa w programach wymiany oraz innych międzynarodowych wydarzeniach szkoleniowych w państwach członkowskich partnerów projektu, tj. we Francji, Hiszpanii, Holandii i Polsce.

W szkoleniach nt. holenderskiego, francuskiego i hiszpańskiego systemu sądowniczego wzięło udział 25 uczestników z Polski, zaś w szkoleniach nt. polskiego systemu sądowniczego wzięli udział sędziowie i prokuratorzy z Hiszpanii, Holandii, Węgier, Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Francji i Łotwy.

Biuro Dyrektora

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

Data wytworzenia: 
2019-05-22 10:28
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk