Zakres merytoryczny szkolenia
|
Projekt koordynowany jest przez ENM (Francuska Krajowa Szkoła Kadr Sądownictwa), przy udziale pozostałych partnerów projektu tj. KSSIP, IGO-IFJ (Belgijski Instytut Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości), Escuela Judicial (Hiszpańska Szkoła Kształcenia Sędziów) oraz CNAJMJ (Conseil National des Administrateurs Judiciaires et des Mandataires Judiciaires - Krajowa Rada Syndyków i Kuratorów Sądowych we Francji). Projekt jest finansowany w ramach programu „Justice” (2014–2020) Unii Europejskiej.
Celem projektu jest przyczynienie się do usprawnienia postępowania upadłościowego w sprawach transgranicznych poprzez wzmocnienie świadomości sędziów w zakresie możliwości praktycznego i skutecznego stosowania przepisów zmienionego Rozporządzenia UE 2015/848 w sprawie postępowania upadłościowego, a także poprawa współpracy sądowej i stworzenie sieci kontaktów międzynarodowych pomiędzy sędziami i praktykami prawa upadłościowego poprzez stymulację wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z zakresu transgranicznego postępowania upadłościowego; W ramach projektu przewidziano dwa niezależne seminaria, opracowanie kart tematycznych dotyczących procedur transgranicznych oraz praktycznego przewodnika w zakresie upadłości międzynarodowej.
Uczestnicy szkolenia otrzymają dokumentację szkoleniową przed seminarium i będą mogli przesłać pytania, na które chcieliby uzyskać odpowiedzi podczas szkolenia.
W szkoleniu wezmą udział sędziowie i prokuratorzy ( 40 osób) oraz syndycy/doradcy restukturyzacyjni ( 20 osób) z Polski, Francji, Belgii i Hiszpanii. Dla polskich sędziów przewidzianych jest 5 miejsc, a dla doradców restrukturyzacyjnych 2 miejsca.
Program szkolenia jest załączony poniżej.
Warunki finansowania i organizacji pobytu na szkoleniu
|
W ramach projektu uczestnikom zapewniony jest zwrot kosztów podróży (lot międzynarodowy w klasie ekonomicznej lub pociągiem), transport lokalny (z wyłączeniem taksówek), zakwaterowanie i wyżywienie. Dokładne zasady uczestnictwa są określone w dokumentach przesłanych przez ENM i załączonych poniżej .
UWAGA:
Francuska Szkoła Sadowa ( ENM) zorganizuje oraz opłaci podróż i zakwaterowanie dla uczestników szkolenia, nie ma więc możliwości samodzielnego zorganizowania przejazdu oraz rezerwacji hotelu i wystąpienia następnie o zwrot tych kosztów. Koszty transportu lokalnego i posiłków zostaną zwrócone przez ENM w ramach rzeczywistych poniesionych kosztów,po przedstawieniu faktur i w granicach określonych limitów wydatków.
1. Dokonanie w terminie do 25 listopada 2019 r. zgłoszenia na szkolenie w formie elektronicznej poprzez przesłanie FORMULARZA APLIKACYJNEGO (znajduje się pod ogłoszeniem) na adres [email protected] ze wskazaniem sygnatury szkolenia M20/20 w temacie wiadomości, zawierającego motywację wskazującą w szczególności na dotychczasowy przebieg służby/pracy, osiągnięcia zawodowe, jak również spodziewane korzyści z uczestnictwa w szkoleniu międzynarodowym dla dalszego rozwoju zawodowego;
2. Dokonanie w terminie do 25 listopada 2019 r. zapisu na listę oczekujących na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły
3. Bardzo dobra znajomość języka roboczego szkolenia - na poziomie minimum B2; proszę wskazać w formulrzu w jakim języku osoba aplikująca chce odbyć szkolenie ( angielski, francuski lub hiszpański )
do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. Krajowa Szkoła zastrzega sobie prawo weryfikacji zadeklarowanego przez kandydata poziomu znajomości języka obcego w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka lub powzięcia przez Krajową Szkołę uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie;
4. Uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.
KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. szkolenie międzynarodowe. Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają mailowe potwierdzenie z ENM (Francuska Szkoła Sędziów) najpóźniej na 1 miesiąc przed przewidywanym terminem szkolenia. Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] lub z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14.
FORMULARZ APLIKACYJNY KSSIP
https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_pl_zwykly_2.doc
Koordynacja z ramienia KSSiP:
sędzia Agnieszka Kluczyńska-Cichocka
Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej
adres e-mail: [email protected]