WOLNE MIEJSCA NA SZKOLENIU MIĘDZYNARODOWYM “INTERNATIONAL JUDICIAL COOPERATION IN CRIMINAL MATTERS IN PRACTICE”
Framework Partnership Agreement with the EC
Szkolenie dotyczące współpracy sądowej w sprawach karnych.
Szkolenie organizowane jest we współpracy z EJTN i Komisją Europejską
Temat szkolenia: International judicial cooperation in criminal matters in practice
Termin i miejsce szkolenia: Kraków, 23 – 25 kwietnia 2012
Ilość miejsc: 1
Sygnatura szkolenia: M5/C/12
Adresaci szkolenia:
• sędziowie orzekający w sprawach karnych;
• prokuratorzy.
Kandydaci powinni mieć wiedzę na temat obrotu prawnego z zagranicą, jak również wykazywać się biegłą znajomością języka angielskiego, potwierdzoną odpowiednim certyfikatem (minimum na poziomie B2).
Cel seminarium i założenia programowe:
Celem projektu jest wzmacnianie współpracy sądowej w kierunku utworzenia europejskiego obszaru sprawiedliwości w sprawach karnych, poprawa kontaktów oraz wymiana informacji i dobrych praktyk w zakresie współpracy sądowej w sprawach karnych oraz wzmacnianie zaufania publicznego w celu zapewnienia ochrony praw ofiary i praw oskarżonego w Europie. Zgodnie z powyższymi założeniami projektu seminaria poświęcone są analizie porównawczej stosowanych w poszczególnych państwach członkowskich UE regulacji prawnych i mechanizmów w zakresie postępowań karnych ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz wzajemnej pomocy prawnej.
Zasady finansowania:
Europejska Sieć Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) zwraca koszty podróży oraz wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom.
Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji:
- motywacja;
- znajomość danego języka obcego;
- powiązanie problematyki szkolenia z zakresem wykonywanych obowiązków;
- udział w szkoleniach zagranicznych w latach poprzednich – pierwszeństwo mają osoby, które nie uczestniczyły lub uczestniczyły sporadycznie w szkoleniach zagranicznych.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ
Zasady rekrutacji:
- Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy KSSiP należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] najpóźniej do dnia 6 lutego 2012 r.
- W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia;
- Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie skanu JPG, PDF;
- Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę;
- Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem;
- W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie działającego adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe;
- Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie;
- Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestnika najpóźniej do dnia 13 lutego 2012 r. o zakwalifikowaniu i przekaże dodatkowe dokumenty dotyczące szkolenia. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie;
- Uczestnik jest zobowiązany do przedłożenia zgody przełożonego na udział w szkoleniu w ciągu 3 dni od otrzymania z KSSiP informacji o zakwalifikowaniu.
Wszelkie dodatkowe informacje udzielane będą mailowo lub telefonicznie. Osoba do kontaktu: Agata Gradzińska [email protected] tel. (81) 440 8726