Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Wybrane zagadnienia z metodyki pracy kuratora zawodowego dla dorosłych, 10-12 maja, Dębe, U1/B/21

Temat:Wybrane zagadnienia z metodyki pracy kuratora zawodowego dla dorosłych
Data: 10-12.05.2021 r.
Miejsce: Dębe
Grupa docelowa: kuratorzy zawodowi dla dorosłych
Rekrutacja na szkolenie odbywa się wyłącznie poprzez e-KSSiP Platformę Szkoleniową Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  - https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=7073

Wykładowcy:

Urszula Cur
Młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku, psycholog Komendy Głównej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji. Profiler, biegły psycholog ad hoc w zakresie psychologii śledczej, konsultant biznesu. Nauczyciel akademicki, trener z 20.letnim doświadczeniem dydaktycznym w zakresie równościowej komunikacji społecznej, beztestowej diagnozy psychologicznej, profilowania psychologicznego i psycholingwistycznego, wykrywania sprawców przestępstw metodą profilowania kryminalnego, ofensywnych metod pracy operacyjnej, sytuacji kryzysowych z zagrożeniem życia lub zdrowia, przesłuchań, psychopatologii kryminalnej i bezpieczeństwa osobistego. Autorka programów szkoleniowych (stacjonarnych i gier terenowych) oraz licznych profilowanych warsztatów specjalistycznych m.in. dla psychologów, policjantów, kuratorów sądowych, sędziów orzekających w sprawach karnych, prokuratorów i asesorów prokuratury. Autorka i współautorka publikacji tematycznych. Właścicielka Sie7dem Centrum Psychologii Stosowanej.
 
Sławomir Stasiorowski
Doktor nauk prawnych, radca prawny, w latach 2005-2020 kurator sądowy, w latach 2008-2012 pełnił funkcję rzecznika dyscyplinarnego dla sądowych kuratorów zawodowych, w latach 2012-2018 delegowany do pełnienia czynności w Ministerstwie Sprawiedliwości, związanych z nadzorem nad pracą kuratorów, autor licznych prac naukowych z zakresu funkcjonowania kuratorskiej służby sądowej, w tym jedynych ogólnopolskich badań dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej kuratorów zawodowych.
 
Zbigniew MiczekSędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, wykładowca studiów podyplomowych na UJ oraz wykładowca OIRP w Krakowie i OIRP w Rzeszowie; współpracownik naukowy Instytutu Allerhanda oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Restrukturyzacją. W latach 2006-2007 delegowany do pełnienia obowiązków asystenta w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, a w latach 2017-2020 delegowany do orzekania w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Autor publikacji z dziedziny prawa cywilnego procesowego, prawa handlowego oraz prawa upadłościowego, w tym: „Wpływ doręczenia orzeczenia sądowego dłużnikowi na zasadzie art. 1135 k.p.c. na możliwość stwierdzenia wykonalności orzeczenia sądu na podstawie Konwencji Lugańskiej i rozporządzenia Rady Europy", Prawo i Podatki Unii Europejskiej 2005 r., nr 4; (w: Zbigniew Miczek, Mariusz Załucki "Błędy w tłumaczeniu aktów prawnych - uwagi w sprawie stosowania prawa wspólnotowego przez polskie sądy", Prawo i Podatki Unii Europejskiej 2005 r., nr 6; "Zasady wykonywania przez Polskę przepisów o doręczaniu dokumentów sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych i handlowych", Prawo i Podatki Unii Europejskiej 2006 r., nr 3; "Europejski Tytuł Egzekucyjny - postępowanie sądowe", Prawo i Podatki Unii Europejskiej 2006 r., nr 9; "Jurysdykcja krajowa a właściwość sądu w postępowaniu pojednawczym", Prawo i Podatki Unii Europejskiej 2007 r., nr 7/8.   
 
Tematyka:

Bezpieczne zarządzanie ryzykiem przez kuratora w trakcie czynności podejmowanych w terenie, realizacja zadań kuratora w środowisku skazanego.

Oddziaływania wychowawczo-resocjalizacyjne, profilaktyczne i kontrolne kuratorów sądowych oraz współpraca z instytucjami i podmiotami pozasądowymi w procesie readaptacji społecznej skazanych.

Prawne aspekty nadzoru nad wykonywaniem kar, środków karnych, kompensacyjnych i zabezpieczających, w tym z wykorzystaniem systemu dozoru elektronicznego, kontrola realizacji obowiązków, nakazów i zakazów oraz praktyczne aspekty udzielania pomocy postpenitencjarnej.

Metodyka sporządzania wywiadów środowiskowych, diagnozy osobopoznawczej, resocjalizacyjnej i środowiskowej.

Ochrona danych osobowych, dostęp do informacji publicznej.

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora:                                       

merytorycznie:  
sędzia Aneta Michałek
tel.  81 458 37 67
e-mail: [email protected]        

organizacyjnie:
inspektor ds. szkoleń Katarzyna Kowalska
tel. 81 440 87 14
e-mail: [email protected]

 

Data publikacji: 
2021-03-24 11:58
Data wytworzenia: 
2021-03-20 10:21
Autor treści: 
Katarzyna
Kowalska
Ostatnia zmiana: 
2021-03-24 11:58
Autor zmiany: 
Agnieszka
Orłowska