Multilateralny Program Hospitacji 2012: staże hospitacyjne w Niemczech
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury informuje, iż Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Sędziów zaprasza sędziów i prokuratorów z krajów Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej do udziału w Multilateralnym Programie Hospitacji 2012:
Program jest adresowany do młodych sędziów orzekających w sprawach cywilnych i gospodarczych (termin: 04-23.11.2012 r.), a także młodych prokuratorów i sędziów orzekających w sprawach karnych (termin: 11.11.-30.11.2012 r.). Podczas pierwszego tygodnia stażu uczestnikom przedstawione zostaną podstawy prawa niemieckiego, po czym uczestnicy zostaną skierowani do niemieckich sądów/prokuratur. Całość programu zakończy podsumowujące seminarium.
Warunki uczestnictwa:
a) Pierwszeństwo w udziale w szkoleniach mają osoby angażowane w charakterze wykładowcy w procesie szkolenia organizowanym przez KSSiP w ramach aplikacji ogólnej bądź kształcenia ustawicznego.
b) Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego na poziomie min. B2 – ogólnego i prawniczego (należy dołączyć do zgłoszenia kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka niemieckiego wraz z określeniem poziomu językowego). W przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka niemieckiego.
c) Poprawnie wypełniony formularz aplikacyjny.
Zasady rekrutacji:
- Poprawnie wypełnione formularze zgłoszeniowe należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] w terminie do 28 czerwca 2012 r.
- W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia: M2/12 – Multilateralny Program Hospitacji 2012.
Podpisane dokumenty aplikacyjne wraz ze zdjęciem należy również przesłać pocztą na adres:
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
z dopiskiem: M2/12 - Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka niemieckiego w formie zeskanowanej JPG; PDF.
- Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę.
- Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
- W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe.
- Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na staż.
- Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje jedynie uczestników zakwalifikowanych na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na staż.
- Uczestnik jest zobowiązany do przedłożenia zgody przełożonego na udział w stażu w ciągu 3 dni od otrzymania z KSSiP informacji o zakwalifikowaniu.
- Prosimy o podpisanie się w treści wiadomości mailowej imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).