Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zmiana terminu międzynarodowej konferencji (z tłumaczeniem na język polski) z zakresu prawa rodzinnego w ujęciu postępowań transgranicznych w ramach współfinansowanego przez UE projektu Cross-border family matters: A tour de table of good practices

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP uprzejmie informuje, że międzynarodowa z zakresu prawa rodzinnego nt. dobrych praktyk w sprawach uprowadzenia dziecka za granicę została przełożona na dzień 6 kwietnia 2022r. i odbędzie się w Warszawie oraz online (formuła hybrydowa).

Szkolenie

 Dobre praktyki w sprawach dotyczących uprowadzenia dziecka za granicę – decyzje w zakresie powrotu dziecka oraz ich wykonanie w kontekście Regulacji Bruksela II (How to handle cross-border child abduction procedures? Return decisions, non-return decisions and their enforcement with a view to the Brussels II ter Regulation)

Data szkolenia:

 6 kwietnia 2022 roku

Miejsce szkolenia:

 Warszawa oraz online

Z uwagi na aktualne zagrożenie epidemiczne możliwa jest zmiana formatu szkolenia na szkolenie online.

Grupa docelowa:

 sędziowie, prokuratorzy zajmujący się sprawami rodzinnym

Język roboczy:

 angielski – z tłumaczeniem na języki polski, francuski i rumuński

Sygnatura:

 M19/A/22

Liczba miejsc

 7

Informacje o szkoleniu:

  https://www.crossbfamilymatters.eu/pl/conference-14-december-2021/

eKSSiP (zapisy)

https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=8911

Zakończenie rekrutacji

7 marca 2022r.

UWAGA: po zakończeniu rekrutacji przez KSSiP konieczna będzie dodatkowa rejestracji poprzez stronę internetową projektu (formularz w języku polskim)

Opis szkolenia:

Konferencja będzie poświęcona następującym tematom:

  • Punkty styczne spraw o uprowadzenie dziecka oraz podstawowych praw człowieka i odpowiadające im orzecznictwo ETPCz
    • Konieczność stworzenia solidnych ram prawnych w celu zapewnienia szybkiej reakcji w sprawach o uprowadzenie dziecka za granicę
    • Spójna i jednolita interpretacja Konwencji haskiej
    • Obowiązek szybkiego działania – kryteria nadzwyczajnej staranności
    • Warunki wykonania nakazu powrotu
    • Interpretacja „dobra dziecka” w świetle artykułu 13 Konwencji haskiej
    • Upływ czasu i kryteria integracji
  • Punkty styczne spraw o uprowadzenie dziecka oraz podstawowych praw człowieka i odpowiadające im orzecznictwo TSUE

Polska wersja  programu konferencji dostępna będzie w późniejszym terminie.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie w terminie rekrutacji prawidłowo wypełnionego formularza stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia na adres mailowy [email protected] z wpisaniem w temacie wiadomości numeru szkolenia; formularze niekompletne albo wypełnione nieczytelnie bądź przesłane w sposób uniemożliwiający identyfikację szkolenia, którego dotyczą, nie będą brane pod uwagę

Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

Rekrutacja na szkolenie odbywa się zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury nr 170/2016 z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają mailowe potwierdzenie udziału w szkoleniu w terminie dwóch dni od zakończenia rekrutacji i zostaną poproszeni o dokonanie dodatkowej rejestracji na szkolenie poprzez wypełnienie w języku polskim formularza na stronie projektu.

W przypadku udziału w szkoleniu w formule tradycyjnej koordynator EIPA – na podstawie danych przekazanych w formularzu rejestracyjnym online oraz po ewentualnych uzgodnieniach z poszczególnymi uczestnikami - zorganizuje i opłaci z budżetu projektu podróż oraz pobyt uczestników. Budżet projektu nie przewiduje wypłaty diet i wykupienia ubezpieczenia.

Prosimy w związku z tym o niedokonywanie samodzielnie żadnych rezerwacji związanych ze szkoleniem.

 


 

Data publikacji: 
2022-02-21 21:27
Data wytworzenia: 
2022-02-21 08:49
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2022-02-21 21:27
Autor zmiany: 
Agnieszka
Kluczyńska-Cichocka