Rekrutacja na szkolenie językowe w ramach Pilotażowego Programu Szkoleń Językowych KSSiP - Kurs prawniczego języka angielskiego na poziomie B1 (edycja 2 i 3)
Termin zakończenia rekrutacji: 31-07-2022 r. godz.: 23:59
Termin ogłoszenia wyników rekrutacji: 5-08-2022 r. godz.: 16:00
Dział Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w pilotażowym Programie Szkoleń Językowych Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – szkoleniu językowym z prawniczego języka angielskiego na poziomie B1 przeznaczonego dla: sędziów, prokuratorów, asesorów sądowych, asesorów prokuratury, asystentów sędziów, asystentów prokuratorów oraz referendarzy sądowych, którego druga i trzecia edycja odbędą się w dniach 25-26 sierpnia 2022 roku w Krakowie (noclegi w pokojach jednoosobowych w Domu Aplikanta). W dalszej części szkolenie będzie miało charakter konwersatoriów on-line prowadzonych na platformie Microsoft Teams przez 12 tygodni (1 raz w tygodniu w uzgodnionym podczas spotkania inauguracyjnego terminie - 2 godziny lekcyjne tygodniowo), szkolenie M22/A2/22, spotkania on-line co środę, o gdz. 13:30, szkolenie M22/B1/22, spotkania on-line co piątek o godz. 10:00. Łącznie każdy kurs zakłada 36 godzin lekcyjnych zajęć.
Celem kursu jest podniesienie ogólnych kompetencji językowych, utrwalenie już posiadanych umiejętności oraz przełamanie bariery językowej, a w konsekwencji poszerzenie grona odbiorców międzynarodowej oferty szkoleniowej KSSiP umożliwiającej partycypację w szkoleniach merytorycznych i kursach językowych oferowanych przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN), Akademię Prawa Europejskiego (ERA), a także w programie wymiany kadr wymiaru sprawiedliwości w ramach Unii Europejskiej, zakładającym m. in. wymianę doświadczeń zawodowych z koleżankami i kolegami z zagranicy.
Z uwagi na powyższe cele i założenia prowadzący kurs skoncentruje się m.in. na przybliżeniu uczestnikom ogólnej terminologii prawniczej używanej w języku angielskim, czyli tzw. general legal English. W tak przyjętych ramach program kursu obejmuje całość zagadnień związanych z szeroko pojętymi pojęciami państwa i prawa, nie ograniczając się do poszczególnych specjalizacji wewnątrz danej gałęzi prawa, z jednej strony, w celu umożliwienia uczestnikom jak najszerszej komunikacji z koleżankami i kolegami z innych krajów, z drugiej w celu wsparcia rozwoju przyszłych kompetencji językowych w danej dziedzinie prawa w zależności od potrzeb wynikających z obranej ścieżki rozwoju zawodowego.
Program kursu podzielony jest na moduły, oparte o wybrane zagadnienia związane z poszczególnymi dziedzinami wiedzy o ustroju państwa i prawa. Każdy z modułów zawiera przy tym klasyczne części: reading, listening, writing i speaking.
Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu, które stanowić będą dowód opanowania języka angielskiego na poziomie uprawniającym do udziału w części wydarzeń szkoleniowych współorganizowanych, lub koordynowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.
Z uwagi na to, że kurs ma charakter pilotażowy uczestnicy zostaną zobowiązani do wypełnienia specjalnie w tym celu opracowanych ankiet ewaluacyjnych, które pozwolą podsumować kurs, jak również wyciągnąć wnioski, co do możliwych w przyszłych edycjach modyfikacji.
Warunki uczestnictwa:
- znajomość języka angielskiego na poziomie B1 – nie jest konieczny certyfikat potwierdzający znajomość języka na wskazanym poziomie; zgodnie z treścią informacji zawartej na stronie britishcouncil.pl/angielski/poziomy-dorosli/b1 osoba posługująca się językiem angielskim na poziomie B1 posiada następujące umiejętności: rozumie główne przesłanie prostych tekstów na znane sobie tematy, w tym dotyczących pracy, edukacji lub czasu wolnego, radzi sobie z większością sytuacji zachodzących podczas podróży w miejsca, w których używa się angielskiego, potrafi tworzyć proste i spójne teksty na tematy znane lub leżące we własnym obszarze zainteresowań, potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, pragnienia i aspiracje i zwięźle przedstawić swoje opinie i plany. W przypadku wątpliwości istnieje możliwość wykonania bezpłatnego testu poziomu znajomości języka online pod adresem: learning.ejtn.eu/login
- przynależność do grupy docelowej: sędziowie, prokuratorzy, asesorzy sądowi, asesorzy prokuratury, asystenci sędziów, asystenci prokuratorów, referendarze sądowi;
- zapis na platformie e-KSSiP w terminie rekrutacji M22/A2/22: https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=9765 , lub M22/B1/22: https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=9767
- udział w spotkaniu inauguracyjnym w Krakowie w dniach 25-26 sierpnia 2022 roku (noclegi dla osób spoza Krakowa w pokojach jednoosobowych w Domu Aplikanta w dniach 24-25 sierpnia oraz 25-26 sierpnia, śniadanie, obiad, kolacja w dniu 25 sierpnia i śniadanie, obiad w dniu 26 sierpnia);
- wypełnienie ankiety ewaluacyjnej po zakończeniu kursu.
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu szkolenia zostaną udostępnione przed rozpoczęciem szkolenia. Uwaga: uczestnicy kursu zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do udziału w kursie do dnia 5 sierpnia 2022 r. do godziny 16:00.
Bliższych informacji na temat rekrutacji udziela:
Marcin Stpiczyński
Referendarz sądowy - Główny specjalista
telefon: 814583775
e-mail: [email protected]