Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zagraniczne wizyty studyjne – status ofiar w postępowaniu karnym – rekrutacja 2013

Uprzejmie informujemy, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Francuską Szkołą Sędziowsko- Prokuratorską (ENM) organizuje serię wizyt studyjnych dla sędziów i prokuratorów z następujących państw członkowskich UE: Francja, Portugalia, Holandia, Włochy, Bułgaria i Polska. Przedmiotem wizyt studyjnych będą zagadnienia dotyczące statusu ofiar w postępowaniu karnym, w tym w szczególności:
- ochrona ofiar wypadków zbiorowych
- ochrona osób niepełnosprawnych będących ofiarami przestępstw
- ochrona osób w podeszłym wieku będącymi ofiarami przestępstw

Tytuł: Status ofiar w postępowaniu karnym: dążenie do praktycznej współpracy sądowej w Unii Europejskiej

Zasady finansowania:

ENM wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwraca koszty transportu do kwoty 400 EUR. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom przez organizatorów.

Profil uczestników:

• sędzia lub prokurator posiadający doświadczenie w zakresie problematyki ochrony ofiar w postępowaniu karnym ( w tym mile widziane doświadczenie naukowe bądź dydaktyczne)
• możliwość wzięcia udziału w trzech wydarzeniach:
a) konferencji inauguracyjnej: 24-25 stycznia 2013r.
b) konferencji podsumowującej: 2014r. – termin do ustalenia
c) wizycie studyjnej w jednym z następujących państw członkowskich UE w 2013r.:
• Francja
• Portugalia
• Holandia
• Włochy
• Bułgaria

Szczegółowe terminy wizyt zostaną podane w terminie późniejszym. Możliwość odbycia wizyty w wybranym państwie członkowskim UE zostanie indywidualnie ustalona z uczestnikiem.
 

• znajomość języka angielskiego na poziomie min. C1 (należy dołączyć dokument poświadczający znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym)
• min. 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym min. 3 lata doświadczenia w zakresie problematyki ochrony ofiar w postępowaniu karnym
• uczestnik będzie zobowiązany do opracowania raportu z przebiegu wizyty studyjnej w języku angielskim

Wymagane dokumenty: CV w języku angielskim w formacie Europass.

 


Zasady rekrutacji:
a) CV należy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] do dnia dn. 14 grudnia 2012r. do godziny 12.00
b) W tytule wiadomości należy podać sygnaturę: M18/13
c) Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF (w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego)
d) Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników najpóźniej do dnia 21 grudnia 2012r. o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się do udziału w projekcie.
e) Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy CV przekazywane jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej CV (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2013-08-13 10:26
Data wytworzenia: 
2013-08-13 10:26
Ostatnia zmiana: 
2013-12-05 16:45
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak